19.02.2016 | 14:01

Для внутрішньо переміщених осіб проблеми адаптації в новому місті залишаться актуальними на довгі роки. Від спільних зусиль держави та її громадян залежить, коли в душі переселенців повернеться спокій мирного життя.

Днями представники громадської організації Кривого Рогу «Фонд Професійний Розвиток» Анжела Дєєва та Олена Кравченко біля Палацу культури імені Артема зібрали декілька сотень людей. «Social Impact Camp» - захід, організований за спонсорської підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Японії для внутрішньо переміщених осіб, пройшов під девізом «Ми різні, але рівні».

Вест провели регіональний представник ПРООН в Україні Олександр Войтович, бізнес-тренери Ольга Дацко та Олександр Митьков.

Метою заходу організатори визначили створення майданчика для діалогу між переселенцями і місцевими жителями, зміцнення соціальної єдності, зміну ставлення представників бізнесу і роботодавців до ВПО з негативно-байдужого до позитивного для їх подальшого успішного працевлаштування.

Водночас тренінги спрямовані на мотивацію

внутрішньо переміщених осіб до власних активних дій, спрямованих на розвиток та покращення якості життя на прикладах історій успіху своїх земляків.

У зібранні взяв участь і директор Криворізького міського центру зайнятості Ігор Вознюк. У своєму виступі він розповів про важливість професійної та трудової реабілітації для осіб, які кардинально змінили своє життя за вимушеними обставинами.

«Саме від того, як швидко людина знайде робоче місце або стане підприємцем, залежить, чи перетворить вона своє вигнання в історію успіху», - сказав він. Ігор Богданович ознайомив присутніх з можливостями працевлаштування у Кривому Розі, з вакансіями на підприємствах міста. Найбільший інтерес присутніх викликала інформація про умови отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та приклади успішних підприємців з числа колишніх безробітних-переселенців зі сходу України.

Учасники мали змогу ознайомитись: з фотовиставкою портретів переселенців, які будують своє життя на новому місці; побачити форум-спектакль з подальшим обговоренням під час подіум-дискусії; з презентаціями ініціатив переселенців.