15.11.2018 | 14:59

13 листопада 2018 року у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми під патронатом радника голови Дніпропетровської ОДА з гендерних питань Ірини Грицай.

У засіданні взяли участь представники обласного департаменту соціального захисту населення, обласного центру зайнятості, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ НП в Дніпропетровській області, громадські організації.

Під час роботи координаційної ради, окрім робочих питань, учасники обговорили план заходів, присвячених обласному етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що стартує 24 листопада і триватиме до 9 грудня.

«В рамках проведення акції відбудуться різноманітні флешмоби, виступи аматорських колективів, присвячені формуванню у дітей та молоді гідності, незалежності, впевненості у власних силах. На численних локаціях у місті Дніпро будуть проведені майстер-класи з відпрацюванням конкретних ситуацій з надання допомоги жертвам насильства за участі представників національної поліції та громадських організацій», - зазначила Ірини Грицай.

Також були розглянуті питання підготовки та проведення у місті Дніпрі міжнародного форуму «Політика попередження та протидії гендерному насильству в Україні: імплементація стандартів ЄС та Ради Європи – проблеми суспільного сприйняття», який буде проведений під час акції «16 днів проти насильства».

Як зазначила начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Сальнікова, Дніпропетровська обласна служба зайнятості займає активну позицію в реалізації заходів протидії незаконній трудовій міграції, гендерної нерівності та трудовій експлуатації.

«За 10 місяців 2018 року спеціалісти базових центрів зайнятості Дніпропетровської області провели 429 профорієнтаційних семінарів для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці, де взяли участь 7093 осіб, в т.ч. в рамках проекту МОМ «Покращення доступу до послуг для осіб, які (потенційно) постраждали від торгівлі людьми, особливо дітей, в Україні. Також ми активно співпрацюємо з громадськими організаціями, які опікуються постраждалими від насильства у всіх сферах життєдіяльності. Так, за участю ГО «Промінь Дніпро» в базових центрах зайнятості регіону пройшли 87 заходів для 1704 осіб», - розповіла Т.М. Сальнікова.

З метою всебічного інформування клієнтів служби зайнятості стосовно проблеми нелегальної трудової міграції, у заходах беруть участь юристи центрів зайнятості, а також наші соціальні партнери – представники Головного управління юстиції у Дніпропетровської області та фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як підсумувала фахівець служби зайнятості, захист вітчизняного ринку праці, формування у його суб’єктів відповідального ставлення до власного працевлаштування, підвищення рівня правової обізнаності в сфері застосування праці і трудової міграції – і надалі будуть пріоритетними напрямками в роботі обласної служби зайнятості.