17.01.2019 | 16:31

14-15 січня 2019 року у м. Львів відбулась розширена всеукраїнська нарада Державної служби зайнятості «Про підсумки роботи державної служби зайнятості за 2018 рік та визначення пріоритетних завдань діяльності у 2019 році», де взяла участь заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

За результатами та підсумками всеукраїнської наради 17 січня 2019 року, під головуванням директора Дніпропетровського ОЦЗ Вікторії Кузнецової в обласному центрі зайнятості пройшла робоча нарада з заступниками та керівниками структурних підрозділів ОЦЗ, керівництвом міського центру зайнятості та центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. В рамках зсідання учасники проаналізували та обговорили основні завдання та поставлені задачі щодо підвищення ефективності роботи з надання послуг клієнтам служби зайнятості, зазначені під час всеукраїнської наради.

Зокрема, в.о. Голови ДСЗ Валерій Ярошенко поінформував, що завдяки проактивній політиці щодо впровадження інновацій, служба зайнятості стала працювати, як активний гравець на ринку праці, змінився підхід до надання соціальних послуг, зросла кількість працевлаштованих та роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості, активно застосовувався метод рекрутингової роботи.

Під час робочої наради в ОЦЗ Раїса Малоіваненко повідомила про основні задачі та пріоритетні напрями в роботі, поставлені керівництвом державної служби зайнятості. А саме: впровадження інституту кар’єрних радників; реалізація проектів, спрямованих на підтримку підприємницьких ініціатив; застосування інновацій в роботі служби зайнятості; внесення змін до законодавства; модернізація співпраці з органами місцевого самоврядування, об’єднаними територіальним громадами, соціальними партнерами, громадськими організаціями; організація дуального навчання та стажування на робочому місці; розширення взаємодії з кадровими агенціями та службами; підвищення якості профорієнтаційної та профдіагностичної робіт; прогнозування та аналіз ринку праці; організація високої якості спілкування з клієнтами служби.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості отримала позитивну оцінку своєї роботи від керівництва Державної служби зайнятості.

Так, у 2018 році послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались майже 135 тисяч громадян, а роботу знайшли близько 70 тисяч осіб, при цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

Відзначили й високий рівень та актуальність вакансій у Дніпропетровському регіоні, якісну взаємодію з працедавцями регіону. Загальна кількість вакансій у 2018 році складала більше 84 тисяч, з яких близько 62,5 тисяч – укомплектовані. Про допомогу у підборі кадрів та поповненні трудового потенціалу своїх підприємств до служби зайнятості звернулись 13,5 тисяч роботодавців, 85% з яких були укомплектовані персоналом на вакантні посади за сприяння служби зайнятості.

На гідному рівні у Дніпропетровській області забезпечують тимчасову зайнятість безробітних, що сприяє збереженню та відтворенню мотивації до праці. У 2018 році понад 15 тисяч безробітних були залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, та виконували роботи не лише з благоустрою, а й соціального спрямування, кількість зросла на 20%.

Схвальну оцінку отримала і профорієнтаційна робота служби зайнятості, що є основою успішного розвитку трудового потенціалу країни. У 2018 році понад 240 тисяч мешканців регіону отримали різні види профорієнтаційних послуг: від вибору професії, техніки пошуку роботи та практичних навичок самопрезентації до фахових консультацій з питань самозайнятості та підприємницької діяльності. З метою розширення уяви школярів про світ професій та навчальні заклади регіону Дніпропетровська обласна служба зайнятості започаткувала ряд профорієнтаційних проектів: КВЕСТ «Я-PROFI», «Професія поряд» (Skype–презентації навчальних закладів), активними учасниками яких стали понад 19 тисяч учнів загальноосвітніх шкіл області.

Актуальним серед шукачів роботи залишається перспектива змінити професію на актуальну або підвищити свою кваліфікацію. У 2018 році послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості отримали більше 12 тисяч безробітних; видано 128 ваучерів особам віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями.

По закінченню наради директор ОЦЗ Вікторія Кузнецова зазначила, що служба зайнятості й надалі виконуватиме поставлені завдання у сфері зайнятості, залишатиметься провайдером якісних соціальних послуг кожному клієнту, стимулюватиме шукачів роботи бути активними по відношенню до власного працевлаштування та удосконалюватиме співпрацю із соціальними партнерами.