23.01.2019 | 09:53

22 січня 2019 року у приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулось чергове навчання фахівців базових центрів зайнятості, філій обласного центру зайнятості, які займаються реалізацією Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Навчання проходило за участі представників громадської організації «Велика ідея», яка визначена некомерційною організацією, уповноваженою представляти на території України Управління з питань населення та іміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль.

Відкриваючи захід, заступник директора ОЦЗ Раїса Малоіваненко зазначила, що державна служба зайнятості визначена компетентним органом для виконання Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та іміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль, та забезпечує належні процедури інформування та працевлаштування українських працівників у будівельній галузі Держави Ізраїль.

«Нами забезпечено ведення обліку осіб, які звертаються за роз’ясненнями з питань тимчасового працевлаштування в Ізраїлі та формування Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі. Виконання зазначених заходів дозволяє шукачам роботи, які мають бажання та відповідну кваліфікацію, здійснити легальне працевлаштування за кордоном на термін до 5-ти років», - наголосила Р.М. Малоіваненко.

Голова ГО «Велика ідея» Людмила Зубарева ознайомила присутніх з основними напрямками роботи установи: проведенням інформаційно-заохочувальної діяльності та здійсненням логістики при організації інформаційних кампаній в рамках реалізації двосторонньої Угоди. «Забезпечення гідного заробітку, гідних умов праці та матеріальне стимулювання працівників до повернення в Україну після закінчення контракту є безумовними перевагами даної Угоди», - зауважила Л. Зубарева.

Керівник Call-центру ГО «Велика ідея» Віктор Зубарев поінформував присутніх про роботу інформаційно-консультаційної телефонної лінії, при зверненні на яку або самі клієнти, або працівники служби зайнятості можуть отримати всю необхідну інформацію, що стосується особливостей працевлаштування, медичного та соціального страхування, а також правового захисту трудящих-мігрантів у Державі Ізраїль, навів приклади вирішення різноманітних питань українських працівників у цій країні.

Упродовж проведення навчання фахівці служби зайнятості переглянули документальний фільм, який ілюструє життя та роботу українських будівельників в Ізраїлі.

По завершенні заходу представники ГО «Велика ідея» відповіли на запитання учасників зустрічі.

Наразі робота Дніпропетровської обласної служби зайнятості щодо забезпечення легального працевлаштування за кордоном в рамках Угоди триває.

До відома: 7 червня 2016 року між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль укладено Угоду про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. 15 травня 2017 року Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та іміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль підписано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь) згідно з яким державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні за професіями: опалубник, арматурник, штукатур, лицювальник-плиточник шукачам роботи, які мають намір працевлаштуватись в Ізраїлі.

За період з 2017 по 2018 рік 149 осіб зареєструвались як потенційні трудящі мігранти за сприянням Дніпропетровської обласної служби зайнятості.

У вересні 2018 року перші 109 українських громадян були направлені для працевлаштування до Ізраїлю.

За більш детальною інформацією звертайтесь до базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості Дніпропетровської обласної служби зайнятості.