18.04.2018 | 16:10

Продовжується співпраця Дніпропетровської обласної служби зайнятості з соціальними партнерами в рамках реалізації українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу на Дніпропетровщині.

17 квітня 2018 року заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Селякова взяла участь у засіданні круглого столу «Конструктивне партнерство в трудовій сфері на принципах соціальної відповідальності. Укладення колективних договорів та угод на підприємстві. Досвід Німеччини». Захід проводився у Дніпропетровській обласній раді в рамках впровадження українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпропетровській області, що реалізується за підтримки Міністерства економічного співробітництва та спрямований на розвиток соціального діалогу та посилення впливу регіонального об’єднання роботодавців на конкурентоспроможність підприємств області. 

Круглий стіл проходів під головуванням очільника Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (ФОРД) Віктора Сергєєва за участі радника голови обласної ради Ігоря Ломако та голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталія Дубіля, представників провідних підприємств регіону. З німецької сторони учасниками круглого столу були куратор проекту Генрі Циммерман та експерт німецької організації роботодавців «Nordmetall» Хельмут Фицке.

Темою зібрання стало обговорення соціального діалогу у Дніпропетровській області як складової сталого економічного розвитку регіону та держави в цілому. Зокрема, німецькі партнери ділились досвідом Асоціації роботодавців «Nordmetall» щодо укладання тарифних угод та дотримання соціальних стандартів роботодавцями, як передумови стабільної роботи підприємств та соціального захисту працівників.

Представники підприємств регіону: ДП ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова, ДП КБ «Південне, регіональна філія «Придніпровська залізниця ПАТ «Українська залізниця», ПАТ «Дніпроазот» та інші ділились досягненнями та мали можливість отримати рекомендації німецьких партнерів. Окрема увага акцентувалась на необхідності внесення змін до законодавчої бази, що регламентує ведення соціального діалогу в Україні.

У свою чергу Наталія Селякова зауважила, що проблема соціального партнерства є надзвичайно актуальною і для служби зайнятості, оскільки безпосередньо впливає на вирішення питання зайнятості мешканців регіону, їх захищеності та впевненості у завтрашньому дні. «Соціальне партнерство у сфері зайнятості чітко визначено у Законі України «Про зайнятість населення» та ефективно реалізується у Дніпропетровській області завдяки спільній роботі та активній взаємодії обласної служби зайнятості, обласного об’єднання роботодавців та профспілок», - акцентувала Н.Ю. Селякова.

За підсумками круглого столу напрацьовані питання, що потребують спільного вирішення задля конструктивного соціального партнерства всіх сторін соціального діалогу у регіоні.