21.01.2019 | 15:14

17 січня 2019 року спеціалісти обласного центру зайнятості взяли участь у міжобласному вебінарі навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області та науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області. Його мета – обмін досвідом профтехосвіти Дніпропетровської та Запорізької областей у системній, комплексній, цілеспрямованій профорієнтаційній роботі з молоддю із залученням регіональних громад, роботодавців, соціальних партнерів.

Під час обговорення своїм досвідом з питань профорієнтації шкільної молоді ділилися представники навчально-методичного центру ПТУ у Дніпропетровській області, науково-методичного центру ПТУ у Запорізькій області, Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту, Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник», Мелітопольського вищого професійного училища, Бердянського машинобудівного професійного ліцею, Багатопрофільного центру професійно-технічної освіти.

В рамках зустрічі спеціаліст з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості Світлана Ярошенко наголосила на важливій та значущій ролі тісної співпраці служби зайнятості та профтехосвіти Дніпропетровської області з метою змістовного інформування школярів щодо різноманітного світу професій та популяризації робітничих професій.

«Профорієнтаційні проекти КВЕСТ «Я-ПРОФІ», Skyp-зустрічі навчальних закладів з учнівською молоддю в рамках проекту «Професія поряд», «Дні кар'єри», «Професіографічні екскурсії», «Профіліто» та інші профорієнтаційні заходи служби зайнятості допомагають привернути увагу школярів загальноосвітніх шкіл до робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці. У цікавій і змістовній формі, через презентацію, майстер-класи професій, професійне консультування учнів щодо здібностей та нахилів, які здійснюються спеціалістами служби зайнятості, через спілкування з представниками різних професій школярі по-іншому розкривають для себе ту чи іншу професію, і роблять для себе певні висновки», - наголосила С.Г. Ярошенко.

По закінченню вебінару його учасники визначили, що активна та якісна, системна профорієнтаційна робота зі шкільною молоддю в синергії профтехосвіти, служби зайнятості, регіональних громад, роботодавців, соціальних партнерів дійсно допоможе школярам правильно зорієнтуватися у власному професійному виборі і, звичайно ж, в широкому значенні, допоможе зберегти майбутній робітничий потенціал регіону.

Також наголошувалось на необхідності подальшої тісної співпраці з загальноосвітніми навчальними закладами, а також відзначено навчальні заклади профтехосвіти, що найактивніше співпрацюють зі службою зайнятості.