27.02.2019 | 09:58

Забезпечення громадян роботою, що гарантує гідну зарплату та соціальний захист працюючих – це запорука добробуту кожної людини та соціальної стабільності. Вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження ефективного співробітництва служби зайнятості з роботодавцями, адже саме роботодавці розвивають економіку, наповнюють бюджет, створюють нові робочі місця.

Упродовж 2018 року, з метою підбору персоналу, з обласною службою зайнятості співпрацювали понад 13 тисяч працедавців, які поінформували про майже 85 тисяч вакансій. За сприяння служби зайнятості укомплектовано більше 62 тисяч вільних робочих місць.

У разі відсутності на обліку осіб, що відповідають вимогам роботодавця, служба зайнятості пропонує організацію професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, у т.ч. з використанням елементів дуальної системи освіти.

Професійне навчання безробітних здійснюється державною службою зайнятості у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві.

На цей час у системі державної служби зайнятості функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти, які представляють собою спеціалізовані навчальні заклади сучасного європейського рівня для дорослого населення. Протягом 2018 року у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ року професійне навчання проходили майже 3 тисячі безробітних.

Дніпропетровською обласною службою зайнятості запроваджено професійне навчання безробітних з використанням елементів дуальної форми навчання. Така форма здобуття освіти дозволяє максимально наблизити професійне навчання до умов реального виробництва, так як поєднує навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях безпосередньо у роботодавця для набуття певної кваліфікації.

Відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці професійне навчання безробітних може здійснюватися на замовлення роботодавців як поточного, так і перспективного характеру. У 2018 році професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли більше 12 тисяч безробітних, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості.

Окрім допомоги у підборі та підготовці персоналу, служба зайнятості пропонує роботодавцям комплекс різноманітних послуг. Зокрема, державна служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних. Такі роботодавці мають право на щомісячне отримання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу працевлаштовану на новостворене робоче місце за направленням служби зайнятості. У 2018 році можливістю отримати компенсацію ЄСВ скористалися більше 300 роботодавців, які створили нові робочі місця та працевлаштували на них 775 осіб з числа зареєстрованих безробітних.

Державна служба зайнятості активно працює у напрямку підвищення якості та рівня надання послуг як шукачам роботи, так і роботодавцям, у т.ч. з використанням Інтернет-ресурсів. Так, на сайті Державної служби зайнятості працює «Електронний кабінет роботодавця» – сервіс, зорієнтований на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості та на скорочення витрат часу для відвідування ними центрів зайнятості.

«Електронний кабінет роботодавця» – персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютеру, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону.

В «Електронному кабінеті роботодавця» передбачена можливість:

- переглянути актуальність реквізитів свого підприємства,

- подати звітність, у т.ч. за формою №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», до служби зайнятості в он-лайн – режимі;

- переглянути стан договорів на працевлаштування після професійного навчання та на організацію громадських робіт;

- здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме та інше.

У 2018 році понад 2 тисячі роботодавців вже скористалися новітнім сервісом, з них майже половина надали інформацію про наявність більше 4 тисяч вільних робочих місць.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості запрошує роботодавців до подальшої співпраці, оскільки тільки спільними зусиллями можливе вирішення питання зайнятості населення регіону.