15.06.2018 | 13:41

Одним із цікавих профорієнтаційних проектів для шкільної молоді, започаткований Дніпропетровською обласною службою зайнятості, є профорієнтаційний «Професія поряд».

«Це профорієнтаційні зустрічі для школярів з представниками навчальних закладів Дніпра за допомогою Skype. Адже у школярів області немає такої можливості відвідувати навчальні заклади міста, як у школярів, що у ньому живуть. А навчальних закладів безліч, до того ж, різного рівня акредитації», - зазначає директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова.

Презентації для школярів відбуваються з одного боку – на базі навчального закладу, а з іншого – на базі загальноосвітніх шкіл або центрів зайнятості.

Ці Skype-зустрічі націлені на можливість відчути школярам свою присутність у презентованому навчальному закладі, поспілкуватись з учнями та викладачами, і зробити для себе певні висновки щодо професійного вибору та майбутнього вступу.

Коли маєш інформацію про 5 навчальних закладів, ти вибираєш із 5. А коли маєш інформацію про 20, вже аналізуєш, співставляєш та вибираєш із 20 навчальних закладів. І, зрозуміло, тоді вибір більш свідомий та правильний. Як кажуть: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». І служба зайнятості допомагає школярам оволодівати цим безмежним інформаційним світом професій.

Спочатку учасникам проекту презентувалися навчальні заклади, які готують за робітничими професіями, адже це дійсно професії, необхідні на ринку праці. Чимало школярів після спілкування з представниками навчальних закладів вирішили вчитися саме за професіями, яким навчають в цих закладах.

За словами В.П.Кузнецової, протягом 2017-2018 навчального року в рамках профорієнтаційного проекту «Професія поряд» відбулися 45 Skype-презентацій, де взяли участь понад 1000 школярів 9-11 класів міст та районів Дніпропетровської області.

Завдяки Проекту себе презентували 10 навчальних закладів Дніпра різного рівня акредитації: Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій, Криворізький технічний коледж, Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу, Криворізький професійний транспортно-металургійний ліцей, Дніпропетровський професійний залізничний ліцей, Дніпровське вище професійне училище будівництва, Дніпропетровський транспортно-економічний коледж, Дніпропетровський коледж радіоелектроніки, Державний хіміко-технологічний університет, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Учні шкіл дізналися про умови вступу на навчання, участь в конкурсах профмайстерності, інтегровані професії та перспективи працевлаштування після навчання, соціальну сферу та можливості активного відпочинку студентів.

Підтвердженням плідної та корисної роботи в цьому напрямку стали листи від адміністрацій шкіл та навчальних закладів області на адресу Дніпропетровської служби зайнятості зі словами подяки та надії на майбутню співпрацю.

Проект «Професія поряд» набирає обертів. Сьогодні все більше навчальних закладів заявляють про бажання взяти участь у Skype -зустрічах.