07.02.2018 | 15:48

Днями у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулось засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. У роботі ради взяли участь представники Дніпропетровської ОДА, Дніпропетровського обласного центру зайнятості, соціальних служб, правоохоронних органів і громадських організацій.

На засіданні Координаційної ради було проаналізовано роботу щодо реалізації в 2017 році регіональної цільової програми «Про розвиток сімейної та гендерної політики у Дніпропетровській області на 2012 – 2021 роки». Завідувач сектору у справах сімейної та гендерної політики Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Владислав Рахманов розповів про взаємодію суб’єктів, які працюють в напрямку протидії торгівлі людьми у виявленні, ідентифікації та наданні допомоги постраждалим, він наголосив на ефективності такої взаємодії в 2017 році та висловив надію на подальшу плідну співпрацю.

Представник Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області Ганна Карпаченкова розповіла про ситуацію стосовно торгівлі людьми в Дніпропетровській області та про розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та домашнім насильством.

Значну увагу учасники засідання приділили обговоренню положень нового Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству», який був прийнятий наприкінці 2017 року.

Радник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з гендерних питань Ірина Грицай наголосила на важливості практичної імплементації закону на регіональному рівні. Також під час зустрічі члени ради обсудили плани роботи за цільовими державними та обласними програмами на 2018 рік.

Підбиваючи підсумки роботи Координаційної ради, директор департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Олена Кришень привернула увагу учасників на необхідності проведення постійної інформаційної роботи серед населення щодо попередження нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми.

До відома, протягом 2017 року спеціалістами центрів зайнятості Дніпропетровської області було проведено 496 семінарів та семінарів-тренінгів для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці. В заходах взяли участь 7545 осіб.