01.06.2018 | 15:12

З метою ознайомлення з роботою по реалізації та результативністю впровадження окремих пунктів в Дніпропетровській області  проекту  МОМ «Покращення доступу до послуг для осіб, які (потенційно) Постраждали від торгівлі людьми, особливо дітей в Україні», за фінансової підтримки Офісу з моніторингу та протидії людьми Державного департаменту США, 31 травня 2018 року у Дніпропетровському обласному центрі зайнятості пройшла робоча зустріч з представником Офісу МОМ у Відні пані Анною Янсен, експертом проектів відділу з протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні пані Анною Кареліної, завідуючим сектором у справах сімейної та тендерної політики Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної адміністрації Рахмановим Владиславом та керівником громадської організації «Промінь Дніпро» Оленою Моргун. В обговоренні взяли участь заступник директора ОЦЗ Раїса Малоіваненко та начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Ганна Коренькова.

«Служба зайнятості працює в цьому напрямку не перший рік, – акцентувала  Раїса Малоіваненко. – З метою підвищення кваліфікації працівників служби зайнятості та в рамках виконання проекту МОМ в Дніпропетровській області у квітні 2018 року було проведено два дводенних тренінги для фахівців центрів зайнятості за темою: «Попередження торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, перенаправлення та надання їм допомоги». Загалом у заходах взяли участь 40 спеціалістів Дніпропетровської обласної служби зайнятості.».

У свою чергу, представник Дніпропетровської ОДА Владислав Рахманов розповів про взаємодію з обласною службою зайнятості та проведення спільної роботи з питань протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим .

За словами Г.М Коренькової, для осіб, які перебувають на обліку в Службі зайнятості, з метою інформування щодо безпечного працевлаштування і попередження потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, Дніпропетровська обласна служба зайнятості співпрацює з громадською організацією «Промінь Дніпро». «У травні 2018 року проведено 7 спільних заходів на тему: «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці», у яких взяли участь понад 150 осіб, в т.ч. 4 особи з числа внутрішньо переміщених», - підкреслила вона.

Представник громадської організації «Промінь Дніпро» Олена Моргун сказала: «Важливо знати свої права й бути готовими їх захистити. Трудове законодавство іншої країни надає захист своїм громадянам, відповідно створюючи певні бар’єри та спеціальний порядок працевлаштування іноземних громадян».

Також було наголошено, що на базі регіональних центрів зайнятості планується проведення 90 інформаційних сесій для уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, з питань безпечного працевлаштування і попередження потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

По закінченню обговорення Р.М. Малоіваненко підсумувала: «Запорука успішної діяльності у сфері протидії торгівлі людьми – співпраця представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та міжнародних організації у виявленні, ідентифікації та наданні допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми».

До відома: За 4 місяці 2018 року спеціалістами базових центрів зайнятості Дніпропетровської області проведено 176 семінарів та семінарів-тренінгів для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці за участю 3236 осіб. На запрошення спеціалістів Служби зайнятості у заходах беруть участь соціальні партнери – представники Головного управління юстиції у Дніпропетровської області та фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дніпропетровської області.