оп
18.06.2018 | 10:20

В залі для засідань Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулась п’ята супервізійна зустріч. Супервізіруємимі стали фахівці з профорієнтації міста Дніпро, супервізором – начальник відділу активної підтримки безробітних Покровської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Жанна Ведмєдєва.

Супервізія – система професійної підтримки фахівців, зокрема консультантів. Основне завдання супервізії – рішення емоційних проблем і запобігання помилок, пов'язаних з особливостями даної сфери діяльності. Супервізія, на додаток до теоретичних знань і особистої психотерапії, є необхідною частиною професійного розвитку фахівця.

«При інтенсивній  роботі фахівець неминуче стикається з різними переживаннями клієнта. Завдання фахівця в даному випадку – справлятися з ними так, щоб ці почуття не чинили значного впливу на його життя поза професійної діяльності. В іншому випадку, емоції можуть призвести до зниження ефективності роботи і, в подальшому, до емоційного вигоряння», - наголосила Ж.І. Ведмєдєва. Завдання супервізора тут – допомогти колезі пережити і відокремити ці почуття, зрозуміти причину їх виникнення і визначити в зв'язку з цим принципи подальшої роботи з клієнтом.

Процес супервізії – це постійне самопізнання, а також пізнання  себе і оточуючих. Відточення уміння чути і слухати, сприймати те, що говорять інші, аналізувати те, що відбувається із самим собою та оточуючими (фахівці, клієнти, керівники і т.д.). Супервізія навчає вмінню інтегрувати (сприймати, приймати) досвід. Бачити можливі варіанти виходу з ситуації, що склалася при цьому вибрати оптимально правильний варіант рішення. Вчить не втрачати працездатність та запускати процес самозбереження (оберігати себе від емоційного вигорання).

Під  час зустрічі за допомогою вправ та  розглядаючи кейси учасники змогли практично випробувати нові знання та навички. Всі фахівці брали активну участь у процесі супервізії. Колеги щиро ділились досвідом роботи. Зустріч пройшла у дружній та невимушеній обстановці.