07.12.2018 | 14:58

5 грудня 2018 року в приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості пройшло навчання начальників відділів активної підтримки безробітних та фахівців з організації професійного навчання безробітних базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості. Учасники обговорили підвищення ефективності надання послуг з профнавчання, окреслили першочергові завдання, актуальні аспекти організації професійного навчання, в тому числі з елементами дуальної форми, організації навчання на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко ознайомила присутніх з перспективами впровадження Державною службою зайнятості новацій у наданні соціальних послуг безробітним. «Для досягнення результатів у напрямку навчання безробітних необхідна робота не лише одного відділу активної підтримки, а також інших, зокрема, відділу по роботі з роботодавцями та відділу у сприянні працевлаштування. Адже досягти певної мети можна тільки спільними зусиллями», – зауважила Р.М. Малоіваненко.

Начальник відділу організації профнавчання Дніпропетровського ОЦЗ Тетяна Кардель проаналізувала результати роботи організації профнавчання  безробітних за 11 місяців поточного року та наголосила: «Фахівці з профнавчання мають визначати потреби безробітних щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Важливо здійснювати навчання під вакантні посади, які потребують додаткових професійних навичок». Також Тетяна Кардель зазначила, що у співпраці з роботодавцями необхідно приділяти увагу щодо можливості підготовки професійних робітничих кадрів із застосуванням елементів дуальної форми навчання, як за професіями, так і за окремими компетенціями.

Учасники навчання обговорили особливості організації професійного навчання безробітних громадян в умовах дії Закону України «Про публічні закупівлі», питання дотримання Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, комплектації навчальних груп на професійне навчання.

За підсумками навчання фахівці базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості обмінялись напрацюваннями та отримали рекомендації для підвищення ефективності надання послуг з профнавчання.

«Кожен фахівець служби зайнятості працює на загальний результат і важливим залишається індивідуальний підхід до кожної особи при наданні послуг з профнавчання», - підсумувала Р.М. Малоіваненко.