28.02.2019 | 16:00

27 лютого 2019 року у Дніпропетровській обласній раді пройшло розширене спільне засідання Правлінь Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини та Дніпропетровської обласної організації роботодавців, участь у якому взяли: заступник голови обласної ради Володимир Тюрін, Голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, координатор українсько-німецького Проекту з розвитку соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні Генрі Циммерманн, експерт дуальної системи профосвіти організації роботодавців NORDMETALL Гюнтер Трепте, радник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігор Ломако, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова, Голова Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко, керівники об’єднань роботодавців та провідних підприємств області.

Учасники засідання обговорили питання подолання кризи на ринку праці шляхом впровадження дуальної системи професійного навчання, участь Дніпропетровського регіону в українсько-німецькому Проекті «ЕХАМ Дніпро» - зовнішнє управління підготовки професійних кадрів на підприємствах, розглянули основні результати роботи Правління Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини і Правління Дніпропетровської обласної організації роботодавців за підсумками 2018 року та напрямки роботи на 2019 рік.

 «Впровадження більш ефективної системи підготовки кваліфікованих кадрів у навчальних закладах регіону має велике значення для економіки області, стабільної роботи підприємств та потребує взаємодії всіх сторін соціального діалогу. Обласна влада вдячна  німецькими партнерами  та готова сприяти у запровадженні в області дуальної системи навчання», - зазначив Володимир Тюрін.

Голова Федерації роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв поінформував учасників засідання про спільні, з представниками організації роботодавців NORDMETALL, напрацювання, що сприятимуть впровадженню дуальної системи професійного навчання в рамках реалізації Проекту «ЕХАМ Дніпро» - зовнішнє управління підготовки професійних кадрів на підприємствах. «Дніпропетровська область є лідером у впровадженні дуальної системи навчання.  На даному етапі реалізації Проекту проводиться робота з роботодавцями та формування пулу роботодавців, готових впроваджувати таку систему підготовки кадрів», - поінформував В.В. Сергєєв.

Директор обласного центу зайнятості Вікторія Кузнецова зазначила, що  реалізація політики зайнятості неможлива без конструктивного діалогу на ринку праці. Основним соціальним партнером обласної служби у забезпеченні зайнятості населення є Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини, яка об'єднує провідні підприємства регіону. Саме тому в листопаді 2018 року підписано тристоронню угоду між обласною службою зайнятості, Федерацією організацій роботодавців і обласним об'єднанням профспілок, якою визначені подальші спільні дії для стабілізації ситуації на регіональному ринку праці.

«Найбільш ефективною послугою, яка впливає на ситуацію на ринку праці, дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, є організація професійного навчання під конкретні робочі місця. Впровадження у регіоні навчання з використанням елементів дуальної системи дозволить значно покращити якість професійної підготовки кваліфікованих працівників, яких потребують роботодавці регіону. Обласна служба зайнятості першою в Україні почала використовувати елементи дуальної форми підготовки безробітних і вже отримала позитивні відгуки роботодавців», - наголосила директор Дніпропетровського обласного  центру зайнятості.

Також  Вікторія  Кузнецова звернулась до керівників підприємств регіону щодо підвищення якості робочих місць, зокрема, рівня заробітної плати та забезпечення соціальних гарантій.

Науковий керівник Проекту «ЕХАМ – Дніпро», директор КЗ «Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство» Дніпропетровської обласної ради» Валентина Затишняк презентувала учасникам засідання перші результати опитування роботодавців, які провели ЕХАМ – експерти Проекту, до складу яких входить заступник директора Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ Сергій Сороквашин. Попередні дані анкетування свідчать про те, що роботодавці вбачають позитивні результати від впровадження дуального професійного навчання як для свого підприємства, так і для здобувачів освіти, та готові на перспективу впроваджувати таке навчання.

Керівники підприємств, які вже використовують у підготовці працівників елементи дуального навчання, підтвердили його ефективність, перспективи для підвищення якості професійної освіти, забезпечення роботодавців регіону кваліфікованими працівниками та висловили підтримку реалізації Проекту в регіоні.