24.04.2019 | 11:17

Газета «Зоря» від 24 квітня 2019 року

На сьогодні, щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, нове обладнання, нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію. Питання підвищення конкурентоспроможності на ринку праці актуальне для багатьох людей. Служба зайнятості пропонує громадянам, крім зареєстрованих безробітних, отримати ваучер на навчання, який допоможе опанувати нову професію або спеціальність, удосконалити знання та вміння.

Ваучер – це документ встановленого зразка, який видається центрами зайнятості для проходження особою перепідготовки, підвищення кваліфікації, підготовки на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізації у закладах освіти. За ваучером можна навчатися на фахівців різних галузей економічної діяльності: сільське господарство, будівництво, харчові технології, транспорт, інформаційні технології тощо. Громадяни самостійно визначають професію або спеціальність (із затвердженого Переліку, який налічує 31 професію та 22 спеціальності), за якою будуть отримувати освітні послуги, а також форму та місце навчання.

Ваучер видається одноразово. Його вартість встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю.

Отримати ваучер можуть особи віком старше 45 років (за наявності не менше 15 років страхового стажу), які не досягли пенсійного віку; особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби); особи, які звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, з числа осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи, за відсутності для них підходящої роботи.

Для отримання ваучера особа подає центру зайнятості: заяву, паспорт, трудову книжку, документ про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків, з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом. У разі потреби – інші необхідні документи.

Окремої уваги громадян та роботодавців Дніпропетровщини потребує навчання за робітничими професіями. Лише за три місяці поточного року центрами зайнятості Дніпропетровської області було видано 99 ваучерів. З них, переважно, з метою удосконалення знань і умінь за спеціальностями: «Медсестринство», «Водій навантажувача», «Електрогазозварник». Таким чином підвищили свою кваліфікацію та пройшли перепідготовку працівники закладів охорони здоров’я, будівництва, транспорту міст Кам’янське, Кривий Ріг, Вільногірськ, Тернівка, Верхньодніпровського та Солонянського районів.

Запрошуємо скористатись послугами Дніпропетровської обласної служби зайнятості. Наші фахівці радо нададуть Вам інформацію щодо можливостей навчання за ваучером, а, у разі потреби, запропонують інші послуги служби зайнятості, що сприятимуть вирішенню питання працевлаштування громадян.