18.04.2019 | 11:11

Газета «Днепр вечерний» від 18 квітня 2019 року №28 (13377)

Сприяння підприємницькій ініціативі та самозайнятості населення – один із пріоритетів діяльності державної служби зайнятості, спрямованої на реалізацію стратегічних завдань у сфері збереження та розвитку трудового потенціалу України. З цією метою державна служба зайнятості здійснює, передбачений чинним законодавством, комплекс заходів щодо залучення безробітних до підприємницької діяльності. Метою цих заходів є формування позитивної мотивації до змін власного професійного життя, створення загального уявлення про бізнес та його переваги, отримання допомоги у складанні бізнес-плану.

Яскравими прикладами успішної організації підприємницької діяльності за сприяння Дніпропетровської служби зайнятості є історії підприємців. Досить приємним та знаковим в них є той факт, що державна служба зайнятості залишила свій відбиток, дала поштовх, стимул до успішних бізнес-проектів: «Надання агентських послуг в сфері туристичного обслуговування», «Вирощування полуниці та суниці в тепличних умовах», «Виробництво меблів».

Дмитро відкрив власну справу, реалізував себе у мирному житті та досяг професійного успіху. Відтепер, чоловік – приватний підприємець сучасного меблевого ринку.

Бажання знайти роботу та допомога Дніпровської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості дала можливість учаснику АТО/ООС Дмитру, який має групу інвалідності, започаткувати власну справу та реалізувати себе у мирному житті. У результаті активної співпраці з фахівцями Дніпровської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Дмитро пройшов курси цільового призначення за навчальною програмою «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти». Він успішно захистив свій бізнес-план «Виробництво меблів» та став приватним підприємцем. «Не дивлячись на те, що виробництвом меблів вже давно нікого не здивуєш, попит на цю продукцію не падає. Запуск бізнесу по виробництву меблів - справа серйозна. Вимагає обов'язкового юридичного оформлення, чітких розрахунків вкладень і планів реалізації готової продукції. Саме цим навикам мене і навчили у службі зайнятості, надали відчутну підтримку та допомогу», - зазначає приватний підприємець Дмитро.  

Після демобілізації командир відділення десантно-штурмового взводу Збройних сил України Юрій, який має третю групу інвалідності, за сприяння відділу надання соціальних послуг в Тернівському районі Криворізького міськрайонного центру зайнятості здійснив реалізацію проекту з вирощування полуниці та суниці в тепличних умовах.

Колишній директор Інституту ділового адміністрування та командир відділення десантно-штурмового взводу Збройних сил України Юрій отримав третю групу інвалідності під час здійснення заходів із забезпечення Національної безпеки і оборони у східних областях країни. Після демобілізації він звернувся до Відділу надання соціальних послуг в Тернівському районі Криворізького міськрайонного центру зайнятості, де  йому запропонували взяти участь у програмі з відкриття власної справи. Фахівці служби зайнятості роз’яснили всі нюанси та деталі складання бізнес-плану та визначили переваги майбутньої діяльності безробітного. «До того, як стати підприємцем, я вважав, що це дуже складно, та, навіть, неможливо. Проте, у центрі зайнятості мене переконали, що це реально. Підтримали психологічно та морально, допомогли здобути необхідні знання для ведення бізнесу. Мені подобається те, чим я займаюсь сьогодні», - зазначає Юрій.

Захоплення напрямом туризму стало для Романа приводом започаткувати свій бізнес та докорінно змінити професійне життя.

Туризм на сьогоднішній день - один з актуальних напрямків підприємницької діяльності. Тому відкриття бізнесу в галузі туризму вважається хорошою ідеєю, яка за рік може окупити себе і примножити вкладення.

Роман звернувся до Вільногірської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. Останнє місце роботи чоловіка – Київський академічний театр ляльок, посада – головний адміністратор. Але після семінару «Як розпочати власний бізнес» і спілкування з фахівцями він чітко визначився щодо реалізації своєї мрії.

Закінчивши відповідне навчання у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості майбутній підприємець вдало презентував свій бізнес-план «Надання агентських послуг в сфері туристичного обслуговування». Роман офіційно зареєструвався як приватний підприємець, активно готується до втілення свого проекту в життя і впевнений, що отримав реальний шанс реалізувати свої можливості.

«Я завжди цікавився темою туризму, тому відкриття власної справи у цьому напрямку за допомогою служби зайнятості для мене стало дуже корисним досвідом і гідним прибутком. Тепер у мене буде все, чого б хотіла будь-яка людина: улюблена робота та прибуток від неї», - зауважив Роман.