11.12.2018 | 16:36

З 8 по 11 грудня 2003 року у мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

У наступні чотири роки Конвенцію підписали близько 140 держав і ще близько 80 її ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Конвенція зобов’язує країни - підписанти відповідати перед законом за хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенцією Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999) корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність). 

За останній час в Україні започатковані та продовжують вживатися комплексні заходи для подолання окремих проявів корупції минулої влади і докорінних змін системи попередження та запобігання корупції на державній службі.

З метою формування у посадових осіб усвідомлення та неприйняття корупції у будь-яких її проявах, унеможливлення ризиків втягнення посадових осіб, незалежно від займаної посади, в корупційну діяльність, суворого дотримання «Правил професійної етики і поведінки працівників Державної служби зайнятості» в Дніпропетровській обласній службі зайнятості затверджено Антикорупційну програму Дніпропетровської обласної служби зайнятості на 2018-2019 роки, яка входить до Колективного договору, розроблено План заходів щодо запобігання проявам корупції у Дніпропетровській обласній службі зайнятості на 2018 -2019 роки,  проводиться інформаційна - роз’яснювально робота з питань запобігання та виявлення корупції. Також забезпечується інформаційна підтримка веб-сайту обласної служби зайнятості, наповнення інформаційними матеріалами з актуальних питань основних напрямів діяльності служби, у тому числі з питань запобігання проявам корупції та інші заходи, спрямовані на попередження та недопущення корупційних діянь.