Верхньодніпровська районна філія Дніпропетровського ОЦЗ спільно з ГУ Держпраці у Дніпропетровській області продовжує інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо легалізації найманої праці та забезпечення працівникам державних соціальних гарантій.

Днями у приміщенні Верхньодніпровської РФ Дніпропетровського ОЦЗ відбувся семінар для роботодавців на тему: «Оформлення трудових відносин відповідно до законодавства», в якому взяла участь Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Лапенко Оксана.

Заступник директора Верхньодніпровської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ Клочко Надія зауважила, що незважаючи на зміну статусу та назви, районна філія виконує функції державної служби зайнятості та надає послуги клієнтам в повному обсязі. «Співпраця з роботодавцем та задоволення його потреб в кадрах являється пріоритетним напрямком діяльності Державної служби зайнятості, тому для своєчасного інформування про зміни в законодавстві та упередження випадків адміністративної відповідальності, районна філія залучає до участі в інформаційних семінарах для роботодавців соціальних партнерів та контролюючі органи», - підкреслила заступник директора.

Учасників семінару поінформували про види трудових відносин, основні форми звітності до служби зайнятості, види послуг Державної служби зайнятості для роботодавців, в т.ч. компенсацію ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, компенсацію витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО, стажування на робочому місці, професійне навчання на замовлення роботодавця, а також причини виникнення та засоби упередження страхових випадків.

Про основні вимоги чинного законодавства щодо реєстрації трудових відносин, обов’язки роботодавця при прийнятті на роботу працівника, головні аспекти кадрової політики та документообігу розповіла головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Лапенко Оксана.

Вона детально зупинилася на питаннях підстав для проведення інспекційних відвідувань, порядку та термінів подання повідомлення про прийняття на роботу працівника, порядку накладання та розміру штрафних санкцій при порушенні роботодавцем законодавства про працю, звернула увагу на недопущення затримки виплати заробітної плати, нарахування її в повному обсязі та обов’язковості проведення індексації. «ГУ Держпраці не являється караючою структурою, основним завданням інспектора є консультативна та роз’яснювальна робота, в тому числі спільно зі службою зайнятості», - наголосила державний інспектор.

По закінченню обговорення фахівці служби зайнятості та управління з питань праці відповіли на численні питання учасників семінару.