31.03.2025 | 15:42

Виробництво залізничних локомотивів та рухомого складу – справа чоловіча? Таке враження може скластися, якщо проаналізувати, скільки чоловіків та жінок працюють у цій галузі. Але служба зайнятості готова руйнувати стереотипи про так звані «чисто чоловічі» професії чи сфери діяльності.

Перший роботодавець Дніпропетровщини звернувся до Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ в рамках експериментального проєкту з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки.

Програма спрямована на забезпечення ринку праці кваліфікованими працівниками, зокрема, в тих сферах, де гостро відчувається дефіцит кадрів. А також на підтримку конкурентоспроможності жінок на ринку праці.

Заяву на навчання жінок професії «Машиніст крана (кранівник)» подали представники ДП «Стальзавод ТАС».

Служба зайнятості вже підібрала першу кандидатку на навчання з вільного ринку Юлію Ізмайлову – двадцятирічну дівчину, яка хоче змінити напрям діяльності та готова сісти за кермо крана.

Нову професію Юлія опановує у ПЗ «Центр професійної освіти і навчання». Служба зайнятості вже оплатила навчання, а роботодавець – забезпечить практику та працевлаштує дівчину після навчання.

Довідка: Уряд запустив проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки можуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись у сферах, де вони були менше представлені.

Вартість навчання в рамках експериментальної програми не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на сьогодні – це 30 280 грн). У разі, якщо вартість навчання є вищою, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту. Термін навчання може становити до 10 місяців.