У заході взяли участь фахівці Криворізького МРЦЗ, керівники підрозділів та фахівці управлінь праці та соціального захисту населення, Управлінь Пенсійного фонду районів міста, Апостолівського, Софіївського, Широківського районів області.
Зі вступним словом до учасників тренінгу звернулася заступник директора Криворізького міськрайонного центру зайнятості Віта Лобанова: «Тільки компетентні професіонали, які мають необхідні знання та вміння налагодити контакти із вимушено переміщеними особами, зможуть вчасно, якісно та результативно надати їм кваліфіковану допомогу».
Першу сесію тренінгу провела юрист та правознавець Наталія Чуйко. Вона детально зупинилася на таких питаннях, як отримання статусу вимушено переміщеної особи, призначення, подовження та підстави відмови у призначенні цієї адресної допомоги.
Друга сесія тренінгу була присвячена питанням соціального захисту вимушено переміщених осіб, учасників антитерористичних операцій, учасників бойових дій та осіб, які проходили службу в органах Міністерства внутрішніх справ та Збройних сил
України та новаціям у пенсійному забезпеченні цих категорій населення.
На третій сесії Наталя Чуйко розповіла присутнім про пільги, одноразову грошову допомогу у зв`язку із мобілізацією, одноразову допомогу у разі загибелі або втрати працездатності, пенсійне забезпечення членів сімей загиблих.
Дуже цікавою була четверта сесія, яку провела тренер, психолог Анастасія Медко. Для учасників заходу вона запропонувала інформацію про фізичні та психологічні вправи для зняття стресу. З задоволенням слухачі вчилися самостійно розслаблятися та знімати напруження навіть на робочому місці. Особливо всім запам`яталися вправи: «Гумовий м`ячик», «Пружинки», «Повітряна куля» та інші. «Важливим моментом в антистресових ситуаціях, - наголосила Анастасія, - є розслаблення нашого допитливого розуму, адже більшість стресів відбувається на психологічному грунті». Для очищення свідомості вона запропонувала медитації: «Хмари», «Ситечко», «Скриня», які можна виконувати в домашніх умовах, поєднуючи їх з сеансами ароматерапії, музикотерапії та масажем.
Підсумовуючи тренінг, позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань вимушено переміщених осіб у Дніпропетровській області Георгій Бібік висловив упевненість, що така практика співпраці працівників державних установ з представниками міжнародних організацій, неурядових організацій, волонтерських рухів, які надають допомогу громадянам, які опинилися в скрутних соціальних обставинах, дасть вагомі результати і допоможе фахівцям соціальної сфери в їх нелегкій праці.