25.01.2019 | 09:58

24 січня 2019 року Дніпропетровська обласна служба зайнятості відзначає своє 28-річчя. За час існування її послугами скористались майже 3,8 млн. громадян, з них отримали допомогу по безробіттю - 2,0 млн. За сприяння Дніпропетровської обласної служби зайнятості працевлаштовані 1,35 млн. безробітних осіб, пройшли навчання та підвищили свою кваліфікацію 258 тис. безробітних, взяли участь у громадських та роботах тимчасового характеру 278 тис. громадян.

За цей час служба зайнятості Дніпропетровщини зарекомендувала себе як важлива сполучна ланка між шукачами роботи та роботодавцями, владою та сторонами соціального діалогу на ринку праці. Мільйони громадян отримали допомогу у працевлаштуванні, професійному самовизначенні, підвищили фаховий рівень шляхом навчання.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості пройшла через активні та дієві програми модернізації та є провайдером якісних соціальних послуг. Створено систему соціального захисту населення від безробіття на страхових засадах, організовані належні умови для прийому громадян, застосовуються сучасні інформаційні технології, що забезпечують ефективне надання послуг населенню та роботодавцям.

У роботі Дніпропетровської регіональної служби зайнятості 2018 рік був насиченим новими втіленнями та здобутками:

  • Забезпечуючи виконання завдань щодо сприяння зайнятості населення, розвиток відносин з роботодавцями Дніпропетровського регіону здійснюється на новому ефективному рівні. З обласною службою зайнятості співпрацює більше 13 тисяч роботодавців, які надали понад 84 тисячі вакансій, більше 62 тисяч з яких укомплектовані. Наразі ця цифра є однією із найбільших в Україні. Ми вдячні усім роботодавцям, які співпрацюють зі службою і не стоять осторонь проблем безробітних.
  • Активно використовується метод рекрутингу, як концептуально нова дієва форма роботи. Діяльність фахівців служби зайнятості з даного напрямку роботи орієнтована, в першу чергу, на оперативне та ефективне задоволення індивідуальних потреб кожного роботодавця у працівниках, підкреслення позитивного іміджу державної установи, як відкритої, комунікативної та конкурентоспроможної організації. Таким чином вдалося працевлаштувати кожну другу особу з числа тих, хто звернувся до відділів рекрутингу.
  • Уведено в роботу «Персональний кабінет роботодавця», послуги через який отримали близько 2,5 тисяч роботодавців Дніпропетровської області.
  • Запрацював сучасний он-лайн сервіс дистанційного формату - «Електронний кабінет шукача роботи», послугами якого скористались більше 15 тисяч безробітних.
  • Укладена тристороння Угода про співпрацю між Дніпропетровською обласною службою зайнятості, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та Дніпропетровським обласним об’єднанням профспілок.
  • Організована активна співпраця з об’єднаними територіальними громадами, де для представників служби зайнятості створені робочі місця. Послугами у виїзному форматі вже скористались 1200 жителів, і, як результат – 390 осіб працевлаштовані.
  • Одними із перших в Україні запровадили та структурували навчання з використанням елементів дуальної форми освіти у професійному навчанні безробітних. Завдяки дієвій співпраці з підприємствами регіону майже 60 безробітних осіб, у т.ч. 9 учасників АТО, пройшли навчання з елементами дуальної форми та працевлаштувалися на підприємства.
  • Започатковано профорієнтаційні проекти з використанням ІТ-технологій: «Професія поряд», КВЕСТ «Я-PROFI», мета яких – розширення уяви школярів про світ професій та навчальні заклади регіону.
  • Здійснюється он-лайн тестування для всіх бажаючих від 14 років на платформі «Консультаційна мережа Моя професія», де можна визначитись з вибором професії чи сфери діяльності, отримати кваліфіковану консультацію по результатах тестів та індивідуальні поради.
  • Започатковано 5 Центрів Кар’єри за сприяння служби зайнятості на базі закладів освіти з метою забезпечення професійного консультування молоді щодо адаптації до умов ринку праці, формування навичок, затребуваних роботодавцями.
  • Створено тематичні клуби для шкільної та студентської молоді: «Знайди себе», «Орієнтир», «Порадник», «Від ресурсу до мети», які узагальнюють комплекс занять з елементами соціально-психологічних і поведінкових тренінгів, інформаційних семінарів, диспутів.
  • Залучені до реалізації Програми «Інтенсифікації розвитку малого та середнього підприємництва у Дніпропетровській області на 2018 – 2020 роки» Дніпропетровської обласної ради.
  • Учасник благодійних міжнародних фестивалів та конкурсів для молоді: «ZIRKA», «Мама+Я».
  • Забезпечено активну взаємодію з недержавними громадськими організаціями та благодійними фондами, участь в інформаційних кампаніях.

На сьогодні все, що створено у Дніпропетровській службі зайнятості – є основою для подальшого удосконалення діяльності на користь людям. Ми з оптимізмом дивимося у майбутнє і докладаємо чимало зусиль щодо пошуку нових напрямків діяльності та форм роботи, а отже, завжди готові до співпраці щодо забезпечення зайнятості безробітних, а роботодавців – кадрами.

Удосконалювати попередні напрацювання, які сприятимуть підвищенню якості сервісного обслуговування клієнтів, зокрема через впровадження інституту кар’єрного радника, спрямованого на перебудову системи активної політики на ринку праці – одне із головних завдань Дніпропетровської обласної служби зайнятості на 2019 рік.

До відома: На виконання Постанови Ради Міністрів УРСР від 21 грудня 1990 року №381 «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР» 24 січня 1991 року, рішенням №20 виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради народних депутатів, створено Дніпропетровську обласну службу зайнятості.