09.12.2020 | 09:36

У цей день, 9 грудня 2003 року, в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (прийнята Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року). Цей міжнародний договір передбачає заходи щодо попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем. Конвенція набула чинності в грудні 2005 року. В даний час її учасниками є 180 держав.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенцією Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999) корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Корупція є складним соціальним, політичним та економічним явищем, яке тією чи іншою мірою зачіпає країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні підвалини. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких - це вимагання хабарів.

З метою формування у працівників усвідомлення та неприйняття корупції у будь-яких її проявах незалежно від займаної посади, підвищення рівня правової свідомості та недопущення будь-яких корупційних проявів в Дніпропетровській обласній службі зайнятості створена дієва система протидії корупції: розроблено та затверджено Антикорупційну програму Дніпропетровської обласної служби зайнятості на 2019-2020 роки; складено план заходів щодо запобігання проявам корупції на 2020 рік; створена та працює комісія з оцінки та розгляду корупційних ризиків в сфері діяльності регіональної служби зайнятості; з працівниками служби зайнятості систематично проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота: фахівці беруть участь у семінарах, нарадах та круглих столах з питань запобігання та виявлення корупції.

Напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією, провідний інспектор з питань запобігання та виявлення корупції Дніпропетровського обласного центру зайнятості Олена Шевченко провела для працівників обласної служби зайнятості інформаційно - роз’яснювальний захід «Міжнародний день боротьби з корупцією, в форматі онлайн-навчання.