13.04.2018 | 11:34

Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. За оцінками Міжнародної організації міграції понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

В рамках реалізації Регіональної цільової програми «Про розвиток сімейної та гендерної  політики у Дніпропетровській області на 2012 – 2021 роки» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року №111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» протягом квітня 2018 року громадська організація «Промінь Дніпро», за підтримки Міжнародної організації з міграції, проводитиме семінари - тренінги на тему: «Попередження торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, перенаправлення та надання їм допомоги» для спеціалістів служби зайнятості.

Перший із двох запланованих заходів відбувся 10-11 квітня 2018 року. У семінарі-тренінгу взяли участь 19 спеціалістів з профорієнтації Дніпропетровського обласного, міських і районних центрів зайнятості м. Дніпро та Дніпропетровської області.

Семінар-тренінг відкрила асистент проектів відділу протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації міграції в Україні Анна Кареліна, яка зазначила, що Міжнародна організація міграції приділяє особливу увагу співпраці з державними установами в галузі соціальної політики у питанні запобігання торгівлі людьми, і метою даного семінару є підвищення кваліфікації спеціалістів соціальних служб, які проводять просвітницьку роботу щодо цього явища.

Ведучими семінару-тренінгу були голова правління громадської організації «Промінь-Дніпро» Олена Моргун та представник громадсько-правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя», психолог Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків» Наталя Заїкіна. У заході також взяв участь завідувач сектору у справах сімейної та гендерної політики Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Владислав Рахманов, який розповів учасникам про взаємодію суб’єктів, що працюють в напрямку протидії торгівлі людьми у виявленні, ідентифікації та наданні допомоги постраждалим та її ефективність, а також поінформував присутніх про права осіб, які мають статус постраждалих від торгівлі людьми.

Під час семінару-тренінгу спеціалісти служби зайнятості ознайомились з поняттям «торгівлі людьми», вивчили його етапи та причини, розібрали існуючі в суспільстві міфи та стереотипи  щодо цього явища, а також на  реальних прикладах спробували визначити, які ситуації можуть підпадати під поняття «торгівля людьми».

Під керівництвом тренерів учасники ознайомились з нормативно-правовою базою з протидії торгівлі людьми. Перегляд навчального та документального відеоматеріалу допоміг усвідомити масштаби явища та дізнатись про нові методи вербування та втягнення громадян України у злочинну діяльність, пов’язану із перевезенням наркотичних речовин на території іноземних країн таких, як: Російська Федерація, Королівство Таїланд, Федеративна Республіка Бразилія, Малайзія. Велику увагу тренери приділили вивченню індикаторів для виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми, особливостям проведення співбесіди з такою категорією осіб та морально-етичним засадам роботи з постраждалими особами.

Наступний семінар-тренінг за цією темою  відбудеться у Дніпрі 18-19 квітня.

До відома, З початку 2018 року спеціалістами базових центрів зайнятості Дніпропетровської області проведено 144 профорієнтаційні семінари для безробітних за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці, де взяли участь 2779 осіб.