27.12.2017 | 14:00

Розмаїття професій, пізнання власних здібностей і можливостей, потреби сучасного ринку праці та ще чимало питань, які треба зважити і обміркувати випускникам шкіл при виборі майбутньої професії. Використання презентації навчального закладу за допомогою Інтернет-ресурсів надає можливість інтернет-аудиторії зекономити час для збагачення «інформаційного поля», а професійно-технічним навчальним закладам реалізовувати актуальні завдання щодо підготовки висококваліфікованих працівників, які здатні конкурувати на ринку праці.

Спільно з навчально-методичним центром профтехосвіти Дніпропетровська обласна служба зайнятості продовжує новий профорієнтаційний проект під назвою: «Професія поряд», який вже користується популярністю у школярів області.

Skype-зустрічі дають сільським школярам області можливість відчути свою присутність у навчальному закладі міста Дніпра, поспілкуватись з учнями та викладачами, зробити висновки для себе щодо вступу.

То ж протягом жовтня-грудня 2017 року, в рамках профорієнтаційного проекту «Професія поряд», для 493 школярів 9-11 класів сільського регіону Дніпропетровської області на базі загальноосвітніх шкіл та центрів зайнятості  пройшло 20 скайп-презентацій навчальних закладів профтехосвіти. У профорієнтаційному проекті взяли участь 14 центрів зайнятості регіону.

Найактивнішими в організації скайп-зустрічей були фахівці Царичанського, Солонянського, Покровського, Криворізького, Юр’ївського, Петропавлівського районних та Новомосковського міськрайонного центрів зайнятості.

Фахівці служби зайнятості розповідали школярам про стан ринку праці та актуальні професії в регіоні, знайомили учнів з формулою вибору професії, акцентували увагу на необхідності мати додаткові знання та вміння, зокрема за робітничими професіями, аби на рівних конкурувати на ринку праці.

У ході скайп-презентацій до уваги школярів були представлені такі професії: кухар-кондитер, перукар, манікюрник, квітникар-декоратор, адміністратор, агент з організації туризму, офіціант, бармен, оператор комп’ютерного набору та верстки, палітурник, машиніст книговставної машини, брошур, секретар керівника, друкар офсетного плоского друкування, машиніст електровоза, машиніст тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, провідник пасажирського вагона, контролер-касир, касир квитковий та ін..

Про себе розповідали Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій, Криворізький технічний коледж, Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу, Криворізький професійно транспортно - металургійний ліцей, Дніпропетровський професійний залізничний ліцей, Дніпровське вище професійне училище будівництва.

Учні шкіл довідалися про умови вступу на навчання, участь в конкурсах профмайстерності, інтегровані професії, подальші перспективи після навчання: підписані угоди зВУЗами Дніпра, Львова, Києва, Харкова щодо подальшого навчання їхніх студентів, подальше працевлаштування на великі підприємства в Україні та за кордоном (Польща, Словенія), соціальну сферу та можливості активного відпочинку студентів. Висвітлювались і такі підприємства, що запрошують на роботу з наданням житла (соціальний партнер МВПУПІТ у місті Фастів).

Учасники Skype-зустрічей вчилися на майстер-класах з професії перукар робити вечірню зачіску за допомогою олівця, спиці та спеціальних термо-засобів; на майстер-класах з професії флориста вчилися правильно пересаджувати квіти, робити квіти для оформлення залів та столів на корпоративах та весіллях; на майстер-класах з професії майстра ресторанного обслуговування вчилися складати серветки для сніданку, обіду та вечері; спостерігали фрезерування деревини ручною електрофрезерною машиною та вибирання чверті за допомогою електрорубанка на майстер-класі з професії столяра та ін..

Старшокласники мали змогу задавати питання як викладачам, так і студентам презентованих навчальних закладів. Їх цікавила можливість безкоштовного навчання, наявності гуртожитка, проведення днів відкритих дверей навчального закладу, мобільні контактні та телефони приймальної комісії.

Цей актуальний профорієнтаційний проект допомагає школярам сільських шкіл Дніпропетровської області ознайомитися з навчальними закладами міста Дніпро та розширити свої можливості у виборі професійного шляху.

Таким чином, не виходячи зі школи, сільська молодь отримує вкрай важливу інформацію щодо робітничих професій, умов навчання та проживання під час навчання. Сподіваємось, це допоможе визначитись у виборі майбутньої професії, адже на сьогоднішній день лише невеликий відсоток запрошених на скап-зустрічі школярів чітко знає, яку професію хоче освоїти в майбутньому.

Також розглянута перспектива презентацій ВНЗ Дніпропетровської області школярам сільського регіону в 2018 році. То ж «Професія поряд» виходить на новий рівень роботи.