14.06.2018 | 11:07

Солонянська районна філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості (Філія) особливу увагу приділяє співпраці з об’єднаними територіальними громадами: Солонянською, Новопокровською та Святовасилівською. Зокрема, з кожною з них укладені угоди про співпрацю та заключені договори на організацію та проведення громадських робіт.

Під час ряду робочих зустрічей керівництва Філії з головами громад були обговорені послуги служби зайнятості роботодавцям та населенню, які надаються у тому числі й дистанційно, через електронні сервіси: кабінет роботодавця та шукача роботи; перспективи розвитку кожної громади та можливості створення нових робочих місць, питання сприяння розвитку малого підприємництва на селі, легалізації зайнятості, можливості надання виїзних соціальних послуг на територіях громад.

«Започатковано надання соціальних послуг під час виїзних інформаційно-консультаційних заходів на територіях громад. Ці заходи проводяться спільно з працівниками безоплатної вторинної правової допомоги та іншими соціальними партнерами; активно проводиться профорієнтаційна робота з молоддю задля упередження безробіття. Також налагоджена співпраця з опорною школою та інклюзивно – ресурсним центром. Цьогоріч у громадах уже відбулось 4 виїзних профінформаційних заходи. Активно співпрацюємо й із роботодавцями, які ведуть свою діяльність на територіях громад. Виїзні семінари та зустрічі є запорукою більш тісної взаємодії на ринку праці», - наголосив директор Філії Федір Овдієнко.

Для оперативного інформування мешканців громад про ринок праці, актуальні вакансії, зміни у законодавстві про зайнятість, новації у сфері праці, послуги з кожним головою об’єднаної територіальної громади обговорено можливості надання  робочого місця для фахівця служби, який буде надавати консультаційні послуги.

Окремо під час робочих зустрічей мова йшла про організацію громадських робіт, адже вони приносять користь суспільству і є засобом вирішення господарських проблем роботодавців й територіальних громад. Дійшли згоди, що жителі сіл матимуть, хоч і тимчасові, але працю і заробіток, а громади – необхідних працівників для виконання певних робіт. Всі громади та сільські ради рішеннями сесій затвердили майже 350 тисяч грн. на проведення у цьому році громадських робіт.

Цього року розширено перелік видів громадських робіт: інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку; надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних осіб; надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО; громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру є дієвим інструментом забезпечення тимчасової зайнятості та формою соціального захисту непрацевлаштованих громадян.

За результатами зустрічі сторони обговорили перспективи реалізації соціально-економічного розвитку громад, окреслили шляхи подальшого удосконалення співпраці та соціального партнерства.