05.08.2019 | 16:37

Сьогодні, 5 серпня 2019 року у конференц-залі Дніпропетровського обласного центру зайнятості, у режимі відео-конференції, пройшла селекторна нарада з директорами та заступниками директорів – технологами - організаторами базових центрів зайнятості та філій ОЦЗ. Основний меседж – Дніпропетровщина – пілотний регіон Всеукраїнського проєкту «Консультант роботодавця». У нараді під головуванням директора ОЦЗ Вікторії Кузнецової взяли участь заступники директора ОЦЗ, начальники профільних відділів ОЦЗ.

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова зазначила на пріоритетних напрямках роботи обласної служби зайнятості, зокрема, проведення пілотного проєкту з впровадження Інституту «Консультанта роботодавця» на Дніпропетровщині.

«Наша область – це потужний промисловий регіон з індустріальним потенціалом та розвинутим сільськогосподарським виробництвом. Саме тому регіон став пілотним для відпрацювання нової технології обслуговування роботодавців. І сьогодні наше завдання – спільна робота та ефективна співпраця кожного фахівця служби для надання послуг роботодавцям на більш високому рівні, задоволення їх індивідуальних потреб та доведення їм спроможності якісно виконувати замовлення на добір персоналу», – наголосила В.П. Кузнецова.

Також за її словами, головне – не допускати спеціалістами служби зайнятості формального відношення до виконання поставлених завдань, а забезпечити комплексний підхід до вирішення задачі побудови взаємовідносин з роботодавцями на основі надійності, новітніх тенденцій розвитку економіки, ринку праці та соціальної сфери.

Заступник директора ОЦЗ Раїса Малоіваненко проаналізувала результативність роботи обласної служби зайнятості за 7 місяців 2019 року, зазначивши на зниженні рівня реєстрації безробітних, збільшенні кількості вакансій в базі даних та рівня їх укомплектування. Також вона озвучила мету пілотного проєкту та очікувані результати: «Необхідно визначити ті стратегічні напрями роботи консультантів роботодавців, що сприятимуть розвитку модернізованих та результативних послуг роботодавцям, побудові нового рівня взаємодії, а також ефективній діяльності служби зайнятості в цілому. У  результаті роботи передбачається «нарощування» якісної бази вакансій, їх швидке укомплектування саме тими кадрами, які відповідають вимогам працедавців, тобто індивідуальне виконання їх замовлень».

У свою чергу, заступник директора – начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Наталія Селякова презентувала Концепцію Інституту «Консультанта роботодавця» та етапи впровадження пілотного проєкту. «Ми повинні співпрацювати з роботодавцями на якісно новому рівні, забезпечити системність, цілеспрямованість та ретельне планування у нашій з ними роботі. Побудова комплексної співпраці з роботодавцями дозволить   ефективно вирішити проблему «кадрового голоду», здійснити підготовку кадрів (підвищення кваліфікації) на індивідуальну вимогу працедавця, спростити доступ до послуг служби зайнятості через удосконалення існуючих та впровадження нових електронних сервісів служби зайнятості. Також необхідно приділяти увагу й тим роботодавцям, які ще не є клієнтами служби зайнятості з метою розширення кола партнерів та збільшення бази вакансій з пропозиціями легальної роботи», - акцентувала Н.Ю. Селякова.

Також на нараді проаналізували результати роботи кар’єрного радника у базових центрах зайнятості та філіях ОЦЗ, організацію роботи щодо проведення професійного навчання, у т.ч. на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти  ДСЗ, рівень працевлаштування після проходження навчання за сприяння служби зайнятості; наголосили на особливостях організації стажування на робочому місці, важливості профорієнтаційної роботи, надання послуг клієнтам служби зайнятості з використанням рекрутингового методу роботи та відеовакансій.