19.03.2019 | 10:40

15 березня 2019 року у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулось засідання круглого столу «Стан інтеграції та адаптації ВПО у Дніпропетровській області», проведеного в рамках Програми Українського фонду соціальних інвестицій «Інтеграція ВПО спільними зусиллями» за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

В обговоренні взяли участь: радник голови Дніпропетровської ОДА з питань внутрішньо переміщених осіб Владислав Макаров, заступник директора департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської ОДА Юрій Петренко, директор «БО «БФ «Карітас Донецьк» у м. Дніпро Василь Пантелюк, представники «Українського фонду соціальних інвестицій»: Ганна Аладжальян та Елла Соколюк, директор Дніпропетровського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лілія Калитюк, представники урядових структур, а також громад Павлограду, Кам’янського, Кривого Рогу та інших міст, сел Дніпропетровської області. Від Дніпропетровського обласного центру зайнятості в роботі круглого столу взяла участь заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Лапіна.

Головним тематичним сегментом засідання круглого столу було актуальне питання інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб в нових громадах. Одним із інструментів, який сприяє у вирішенні зазначеного питання, є Програма «Інтеграція ВПО спільними зусиллями», що впроваджується проектом Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Зазначена Програма реалізується з листопада 2018 у 5 пілотних районах та  містах  Дніпропетровської області: м. Павлоград, Кам’янське, Верхньодніпровськ, Вільногірськ та с. Чумаки.

Елла Соколюк презентувала Програму Українського фонду соціальних інвестицій «Інтеграція ВПО спільними зусиллями» в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УСФІ V», яка також буде реалізована у містах Павлоград, Кам’янське, Верхньодніпровськ, Вільногірськ та с. Чумаки. «Головною метою програми є запровадження комплексного соціального супроводу за моделлю кейс-менеджмент, спрямованого на адаптацію та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, які будуть проживати в приміщеннях, відремонтованих УФСІ в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УСФІ V»», - зауважила представник «Українського фонду соціальних інвестицій».

Під час обговорення плану спільних дій щодо впровадження Програми «Інтеграція ВПО спільними зусиллями» Тетяна Лапіна зазначила, що фахівці Дніпропетровської обласної служби зайнятості вже певний час працюють за підходом кейс – менеджменту.

«Кейс-менеджмент надає можливість забезпечити підтримку і надання допомоги людям у процесі працевлаштування, підвищення конкурентоздатності на ринку праці вразливих груп населення та жінок шляхом розвитку необхідних навичок знаходження роботи, закріплення на робочому місці, сприяння доступу до допоміжних ресурсів, координації залучених послуг», - акцентувала фахівець обласного центру зайнятості.

Також за словами Т.В. Лапіної, з метою підвищення ефективності діяльності державної служби зайнятості з 1 січня 2018 року запроваджено профілювання зареєстрованих безробітних та соціальний супровід при працевлаштуванні та після працевлаштування за підходом кейс-менеджмент уразливих на ринку праці категорій населення. Станом на 1 березня 2019 року 265 осіб надали згоду на соціальний супровід при працевлаштуванні за підходом кейс-менеджмент, з них 241 – працевлаштовані.