12.06.2019 | 10:58

Газета «Зоря» від 12 червня 2019 року №24

Жінки вважаються однією із найбільш вразливих категорій безробітних, які несуть відповідальність за дітей, родину, господарство. У переважній більшості саме жінки потребують соціального захисту і психологічної підтримки в умовах адаптації до реалій сьогодення. Високопрофесійна допомога і суто людська підтримка фахівців служби зайнятості стають надійними помічниками жінкам на шляху до вдалого працевлаштування.

Дніпропетровська обласна служба зайнятості постійно сприяє жінкам у вирішенні питань зайнятості, виходячи з їх індивідуальних потреб та можливостей, шляхом надання цілого спектру різноманітних соціальних послуг, у т.ч. за підходом кейс-менеджменту.

Фахівці центрів зайнятості Дніпропетровщини постійно проводять інформаційні та тематичні семінари для безробітних жінок, під час яких роз’яснюють правові питання щодо захисту прав жінок, акцентуючи увагу на положеннях, що стосуються недопущення проявів дискримінації у сфері зайнятості населення; застосовують арсенал послуг громадських та благодійних організацій, що опікуються проблемами соціально незахищених верств населення.

Протягом 5 місяців 2019 року на обліку в службі зайнятості Дніпропетровської області перебувало майже 28,8 тис. жінок, кожна третя жінка знайшла роботу за допомогою служби зайнятості. З числа працевлаштованих жінок майже 20% належать до категорії осіб, які не є конкурентоздатними на ринку праці: жінки з дітьми віком до 6 років та одинокі матері з дітьми віком до 14 років, жінки з інвалідністю, жінки  передпенсійного віку тощо.

З початку 2019 року одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 37 безробітних жінок. Свої бізнес-ідеї вони реалізують, пропонуючи бухгалтерські послуги, фотопослуги, послуги з ремонту та пошиття одягу, різноманітною торгівлею (одягом, взуттям, косметичною продукцією), розведенням домашньої птиці, вирощуванням різноманітної сільськогосподарської продукції, тощо.

Служба зайнятості надає реальну можливість жінкам здобути професію або підвищити кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. З початку 2019 року професійне навчання проходили понад 3 тисячі жінок. Професійне навчання  здійснювалось переважно з урахуванням потреб ринку праці. Найбільшим попитом серед жінок користувались такі професії, як: контролер-касир, кухар, манікюрник, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, оператор котельні, офісний службовець (бухгалтерія), швачка, перукар (перукар-модельєр), молодша медична сестра з догляду за хворими. 

Одним із напрямів соціального захисту незайнятого населення є організація оплачуваних громадських та інших  робіт тимчасового характеру. До таких видів робіт з початку 2019 року було залучено більше 4000 жінок, що складає 50,3% від загальної кількості осіб, які брали участь у тимчасовій зайнятості. Завдяки цьому виду послуг служби зайнятості жінкам було надано можливість покращити матеріальний стан, тобто отримати крім допомоги по безробіттю ще і додатковий дохід — заробітну плату за виконану тимчасову роботу.

Служба зайнятості постійно модернізується та запроваджує нові послуги. Кар’єрні радники, що запрацювали у службі з початку року, допомагають жінкам, залучаючи їх до активних заходів сприяння зайнятості, підвищують їх впевненість у власних силах, створюють для них більш сприятливі можливості для професійного розвитку та розбудови власної кар'єри.