12.10.2018 | 13:14

11 жовтня 2018 року на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пройшло засідання методичної секції керівників професійно-технічних навчальних закладів 1-го рівня атестації, де взяли участь директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області (НМЦПТО) Віктор Василиненко, заступник директора - начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Дніпропетровського ОЦЗ Селякова Наталія, начальник відділу організації профнавчання ОЦЗ Тетяна Кардель, керівники ПТНЗ 1-го рівня атестації Дніпропетровського регіону.

На засіданні обговорювали особливості організації освітнього процесу у 2018-2019 навчальному році.

Директор Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ Лариса Сидорчук презентувала діяльність та досягнення навчального закладу. «Наш навчальний заклад працює на ринку праці області вже 9 років. За час існування Центру на його базі пройшли підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації близько 25 тисяч слухачів», - зазначила Л.В. Сидорчук.

У свою чергу, Віктор Василиненко детально зупинився на змінах до законодавчих актів стосовно професійно-технічного навчання та наголосив на необхідності постійної роботи над вдосконаленням навчально-виробничого процесу. До того ж, директор НМЦПТО відзначив високий рівень професіоналізму працівників Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ.

Про підготовку кваліфікованих робітників під потребу підприємств регіону розповіла заступник директора - начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Дніпропетровського ОЦЗ Селякова Наталія. «Стабільно протягом тривалого часу попитом на ринку праці Дніпропетровщини користуються працівники, що мають робітничі професії. Для працевлаштування таких осіб роботодавці пропонують 4,7 тисяч вакансій (60% від загальної кількості вакансій)», - акцентувала вона.

За словами заступника директора Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ Дениса Айвазова, службою зайнятості Дніпропетровщини застосовуються нові форми і підходи до професійного навчання і перенавчання безробітних. «Це, в першу чергу, навчання на базі підприємства – замовника кадрів за дуальною формою. Таке навчання сприяє швидкій адаптації працівників до робочого місця, умов виробництва та передових новітніх технологій, що застосовуються на підприємстві. Таким чином ми готуємо якісно нових та багатопрофільних фахівців, що відповідають вимогам роботодавців, які запроваджують європейські стандарти економічного розвитку вже сьогодні», - розповів він.

В рамках засідання її учасники ознайомились з навчальною базою Центру та високо оцінили сучасний рівень організації навчання безробітних громадян.