16.02.2018 | 14:54

14 лютого 2018 року, у місті Рівне, пройшла виїзна наради керівного складу державної служби зайнятості під головуванням в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка з директорами обласних центрів зайнятості та директорами центрів професійно-технічної освіти ДСЗ, на якій обговорили питання щодо подальшого впровадження перспективних форм навчання безробітних, зокрема, дуальної форми навчання на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Участь у нараді також взяли заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк, державний експерт директорату розвитку ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Наталія Василенко, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко, керівники структурних підрозділів Державної служби зайнятості (Центрального апарату).

Під час наради В.С. Ярошенко зауважив: «Сьогодні на ринку праці України спостерігається великий дисбаланс робочої сили. У нас, на жаль, вища школа продукує тих спеціалістів, які не затребувані на ринку праці. Тому на обліку в центрах зайнятості великих міст стоїть до 87% безробітних, які мають вищу освіту. В центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості перенавчається більше 40% людей з вищою освітою, адже роботодавці потребують фахівців робітничих професій».

У своїй доповіді Вікторія Кузнецова зазначила, що основне завдання впровадження елементів дуальної форми навчання – усунути недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням вимог роботодавців. При цьому завдання підприємств та навчальних закладів розподілені таким чином, що підприємство навчає практичним навичкам, а теоретичні знання дає навчальний заклад. За результатами дуального навчання роботодавці отримують компетентних фахівців, які точно відповідають вимогам підприємства.

За словами В.П. Кузнецової, визначальним чинником для впровадження дуальної системи навчання стало укладення Територіальної угоди між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною Радою, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та Спільним представницьким органом профспілкових організацій Дніпропетровської області на 2017 – 2019 роки.

«Для реалізації завдань, зазначених у Територіальній угоді, Дніпропетровська служба зайнятості залучена до українсько-німецького проекту (Проект) за участі німецької організації роботодавців «Nordmetall». Одними із пріоритетних напрямів реалізації Проекту – підготовка робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців до створення нових робочих місць. Зважаючи на значний досвід роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості в організації професійного навчання дорослого населення, було прийняте рішення щодо її участі у проекті. В рамках Проекту передбачено створення на базі обласного навчально-методичного центру Дніпропетровської області консультаційного центру методичного супроводу дуального навчання, до складу якого увійдуть представники обласної служби зайнятості та Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ», - інформувала Вікторія Кузнецова.

Також очільниця Дніпропетровської обласної служби зайнятості презентувала 10 послідовних кроків в організації навчання за дуальною формою: виявлення потреби роботодавців, пошук кандидатів на вакантні посади, вихід на підприємство – узгодження з роботодавцями потреби в навчанні, розроблення та погодження спільних заходів щодо організації дуального навчання, організація безпосередньо навчально-виробничого процесу, підбір та узгодження з роботодавцем кандидатур слухачів для проходження на навчання, укомплектування груп на навчання, укладання договору на навчання, зворотній зв’язок у вигляді анкетування слухачів та роботодавців, забезпечення роботодавця кваліфікованими робітниками, а працівника – гідним робочим місцем.

По завершенню засідання учасники наради відвідали навчальне відділення Рівненського ЦПТО ДСЗ з підготовки фахівців для готельно-ресторанного бізнесу. Також оглянули навчальні кабінети та майстерні, лабораторії, які обладнані сучасним устаткуванням.