19.10.2018 | 14:17

17 жовтня 2018 року в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України відбувся круглий стіл на тему: «Роль держави та громадського сектору в соціальній адаптації переміщених осіб із зони агресії РФ та учасників АТО».

Ініціаторами заходу виступили Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, Донецький державний університет управління, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Полтавська державна аграрна академія та Асоціація сільських та селищних рад.

У роботі круглого столу взяли участь народний депутат України Ольга Богомолець, Герой України Григорій Омельченко, керівник проекту «Міністерство ветеранів України» Ольга Тарасова, заступник голови Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, ректор ІПК ДСЗУ Радміла Войтович, голова Всеукраїнської спілки ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс» Петро Ворона, представники громадських організацій та регіональних центрів зайнятості Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей. Дніпропетровську обласну службу зайнятості представили заступник директора-начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Наталія Селякова та начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Сальнікова.

Розбудова системи соціальної підтримки і реабілітації ВПО та учасників АТО/ООС знаходиться в центрі уваги українського суспільства і потребує об’єднання зусиль державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості. Під час засідання круглого столу учасники обговорили та надали дієві оцінки державним заходам, програмам спрямованих на підтримку ВПО, учасників АТО/ООС. Були внесені пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази, здійснення правової та соціальної допомоги, медичної, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації.

Була відзначена важлива роль у цьому процесі волонтерських, благодійних, громадських, релігійних організацій, міжнародних проектів допомоги.

В рамках обговорення зазначеного питання, Тетяна Сальнікова ознайомила присутніх з досвідом роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості з соціальними партнерами, недержавними організаціями та благодійними фондами, які опікуються питаннями підтримки зазначених категорій осіб. «З початку 2014 року по сьогоднішній день, обласним центром зайнятості укладено більше 20 угод з установами, які опікуються питаннями життєзабезпечення наших клієнтів, що опинились у складних життєвих обставинах. Тисячі ВПО, завдяки такій співпраці, змогли інтегруватись у приймаючі громади, визначитись з подальшими напрямками навчання, працевлаштування, вирішити свої нагальні побутові проблеми», - зазначила Тетяна Сальнікова.

Найбільш активно на Дніпропетровщині впроваджуються проекти допомоги Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», Данської Ради у справах біженців, Товариства Червоного Хреста України.

Розвиток співробітництва державних і недержавних установ сприятиме активізації діяльності громадських організацій та волонтерського руху в Україні, створенню ефективної системи соціальної та трудової адаптації ВПО та учасників АТО/ООС, удосконаленню публічного управління у вирішенні суспільно значимих проблем та підвищенню довіри громадян до влади.

До відома: з березня 2014 року по жовтень 2018 року до Дніпропетровської обласної служби зайнятості звернулось 8533 внутрішньо переміщених осіб; 3061 особа була працевлаштована, з них: 646 залучені до проведення громадських та тимчасових робіт, 430 отримали послуги з профнавчання, 86 - одноразову виплату допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності. З 1 січня 2015 року по жовтень 2018 року до служби зайнятості звернулось 4561 бувших учасників АТО/ООС, з них: 1690 були працевлаштовані, 313 залучені до проведення громадських та тимчасових робіт, 353 отримали послуги з профнавчання, 157 - одноразову виплату допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності.