19.03.2018 | 13:47

З початку 2018 року на базі Дніпропетровського обласного центру проводяться зустрічі з працівниками міських, районних та міськрайонних центрів зайнятості Дніпропетровщини, де вивчається досвід на місцях щодо впровадження сучасних форм та методів роботи задля підвищення ефективності взаємодії з роботодавцями та надання послуг зайнятому і незайнятому населенню.

Під час засідань керівництво та начальники відділів Дніпропетровського обласного центру висвітлювали питання надання соціальних послуг та навантаження на одного спеціаліста, розподілу обов’язків у відділах, перспектив діяльності, роботи з учнівською молоддю, матеріально-технічного забезпечення, господарської діяльності, співпраці зі ЗМІ та інші питання за основними напрямами роботи.

Цьогоріч ділове спілкування вже пройшли представники 13 базових центрів зайнятості регіону, які представили свою роботу, розповіли про специфіку місцевого ринку праці та економічну ситуацію на місцях.

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова наголосила на тому, що основною метою проведення таких співбесід є можливість детально вивчити ринок праці регіонів та обмінятися досвідом роботи. «В рамках ділового спілкування фахівці мають можливість ознайомитися з досвідом колег щодо: діяльності та участі у місцевих програмах соціально-економічного розвитку, зокрема, по створенню робочих місць, організації співпраці з роботодавцями задля підвищення рівня кількості зареєстрованих вакансій, залучення партнерських організацій для надання соціальних послуг за підходом кейс-менеджменту, організації роботи із соціальними партнерами та об’єднаними територіальними громадами, запровадження надання якісних профорієнтаційних послуг та взаємодії із закладами освіти», - зазначила директор ОЦЗ.

Щодо профорієнтаційної роботи, а саме співпраці з освітою щодо профорієнтації учнів, що є одним із напрямків роботи, який на сьогодні актуальний в Новомосковському міськрайонному центрі зайнятості, розповіла технолог МРЦЗ Ольга Бабенко.

Щодо досвіду співпраці із соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді, створення клубу «Вектор» для учнів поділилась начальник відділу активної підтримки Покровського РЦЗ Жанна Ведмедева.

Про співпрацю з навчальними закладами та про роботу П’ятихатського райцентру зайнятості з об’єднаними територіальними громадами розповіли спеціалісти РЦЗ.

Позитивним досвідом щодо залучення безробітних до робіт тимчасового характеру поділилась начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новомосковського МРЦЗ Зубаненко Ю.В та технолог Покровського РЦЗ Безрідний О.Г.

Про особливості організації громадських робіт із супроводу осіб із вадами зору інформувала начальник відділу взаємодії з роботодавцями Нікопольського МРЦЗ Сингаєвська Н.В.

За результатами зустрічей було відзначено, що фахівці Покровського та П’ятихатського районних центрів зайнятості постійно надають соціальні послуги безпосередньо на територіях об’єднаних територіальних громад, з метою розширення бачень місцевих мешканців про переваги співпраці зі службою зайнятості, зокрема: сприяння у працевлаштуванні або реалізації самозайнятості. Заслуговує на розповсюдження серед центрів зайнятості області досвід взаємодії П’ятихатського районного центру зайнятості роботодавцями, соціальними партнерами та об’єднаними територіальними громадами.

Керівництву центрів зайнятості рекомендували активізувати співпрацю з роботодавцями та забезпечити збільшення бази вакансій; проведення профорієнтаційної роботи з молоддю щодо вибору професій, затребуваних на українському ринку праці, задля економічного та соціального розвитку держави.