02.11.2022 | 09:39

1 листопада 2022 року в Будинку профспілок за ініціативи Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – НСПП) відбулася робоча нарада, на якій розглядалось питання щодо окремих норм та положень проєкту нової редакції Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

У роботі засідання взяли участь начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області Ігор Чуб, голова обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, представники обласних галузевих профспілок та роботодавців.

До обговорення долучилась директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості, член Міжгалузевої Ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Вікторія Кузнецова та в.о. провідного інспектора з питань запобігання та виявлення корупції ОЦЗ Олена Сліпчук.

Присутні уважно вислухали інформацію Ігоря Чуба стосовно законопроєкту та пропозиції і зауваження керівників членських організацій.

На засіданні також були обговорені 7 положень, які потребують уваги і змін, що пропонуються внести до цього закону, а саме:

- поділ колективних трудових спорів на спори про права (коли є порушення Колективного договору чи норм права) та спори про інтереси (інші, не правові спори);

- прибрати дублювання терміну «посередник/медіатор», залишивши термін «медіатор»;

- передбачити фінансування медіаторів та трудових арбітрів за рахунок держави, у тому числі для організації процедури «безоплатного примирення»;

- передбачити можливість сторонам колективних трудових спорів мати право на вирішення спору компетентним органом (судовим чи адміністративним);

- надання рішенню трудового арбітражу обов’язкового характеру та включення до повноважень НСПП застосування адміністративної відповідальності до сторін колективних трудових спорів, які ухиляються від вирішення спорів;

- спростити процедуру реєстрації колективних трудових спорів;

- включити до сторін колективних трудових спорів «групу працівників» та замінити «структурний підрозділ» на «підрозділ» (тобто будь-який підрозділ підприємства).

Віталій Дубіль зауважив, що до сторін колективних трудових спорів слід включити власника підприємства, оскільки окремі питання не відносяться до компетенції роботодавця. До того ж, профспілок найбільше цікавить висвітлення у законопроєкті питання страйків.

Як підсумок роботи, учасники засідання домовились провести додатково консультації і обговорення цього проєкту для напрацювання пропозицій до нього від Дніпропетровщини.