30.01.2018 | 14:17

Державна політика зайнятості та професійної реабілітації громадян з обмеженими фізичними можливостями сьогодні потребує подальшого розвитку. Вона повинна сприяти забезпеченню рівних прав усіх громадян, незалежно від вад здоров’я, адже значна частина громадян з інвалідністю бажають працювати. Проте цьому перешкоджають різні фактори: обмежена працездатність багатьох із них; низький освітньо-кваліфікаційний рівень; недостатня можливість перекваліфікуватися чи підвищити кваліфікацію; відсутність спеціально обладнаних робочих місць; неможливість впровадження гнучкого графіку роботи тощо.

З метою привернення уваги і сприяння інтеграції людей з інвалідністю у трудову діяльність 13 громадян такої категорії відвідали «Профконсультаційний захід для осіб з особливими потребами», проведений фахівцями П’ятихатського районного центру зайнятості за участі представників Бюро Правової допомоги.

Спеціаліст з профорієнтації Аріна Рябченко ознайомила присутніх зі спектром соціальних послуг, які надає клієнтам служба зайнятості та можливостями працевлаштування в сучасних умовах. «Головним акцентом при вирішенні проблем працевлаштування осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій, на сьогодні є підвищення їх конкурентоздатності на ринку праці», - зауважила вона.

Начальник Бюро Правової допомоги Тетяна Федан детально ознайомила пошукачів роботи із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Під час заходу його учасники обговорювали ряд важливих питань: що заважає людині знайти роботу, як подолати перешкоди, як адаптуватися до сучасних реалій на ринку праці, як підвищити свою кваліфікацію, як презентувати себе перед роботодавцем.

Світ людей з особливими потребами надзвичайно своєрідний. У ньому існують свої критерії, оцінки, неписані закони. Допомогти їм – це, насамперед, сприяти й зрозуміти їх внутрішній світ, як людей, що потребують особливої уваги і толерантного ставлення.

 

Довідково: у 2017 році до П’ятихатського районного центру зайнятості звернулося 48 громадян з інвалідністю, з яких кожен другий – отримав роботу.