22.03.2018 | 11:21

В умовах ринкової економіки збільшується конкуренція, важче знайти роботу за фахом, змінюється престижність професій, збільшуються вимоги до особистісних якостей та професійних вмінь людей при прийнятті на роботу. Жінки Дніпропетровщини знаходяться в умовах ринкової економіки, коли, маючи освіту, досвід роботи, бажання працювати, не завжди можуть знайти відповідну роботу.

Жінки вважаються однією із найбільш вразливих категорій безробітних, які несуть відповідальність за дітей, родину, господарство. В переважній більшості саме жінки потребують соціального захисту і психологічної підтримки в умовах адаптації до реалій сьогодення. У пошуку роботи для жінок, які бажають знайти роботу та бути успішними, незмінним помічником уже давно стала державна служба зайнятості України.

Дніпропетровська служба зайнятості постійно сприяє жінкам у вирішенні питань зайнятості, виходячи з їх індивідуальних потреб та можливостей, шляхом надання цілого спектру різноманітних соціальних послуг.

Спеціалісти базових центрів зайнятості Дніпропетровщини постійно проводять інформаційні та тематичні семінари для безробітних жінок, під час яких роз’яснюють правові питання щодо захисту прав жінок, акцентуючи увагу на положеннях, що стосуються недопущення проявів дискримінації у сфері зайнятості населення.

Так, служба зайнятості надає реальну можливість жінкам придбати професію або підвищити кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

У минулому році професійне навчання проходили майже 7,1 тис. жінок. Професійне навчання  здійснювалось переважно з урахуванням потреб ринку праці. Найбільшим попитом серед жінок користувались такі професії, як: адміністратор, водій трамвая, касир в банку, контролер-касир, кравець, кухар, манікюрник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, оператор котельні, оператор комп’ютерного набору, офісний службовець (бухгалтерія), швачка, перукар (перукар-модельєр), молодша медична сестра з догляду за хворими.

Одним із напрямів соціального захисту незайнятого населення є організація оплачуваних громадських та інших  робіт тимчасового характеру. До таких видів робіт упродовж  2017 року було залучено 58% жінок від загальної кількості осіб, які брали участь у тимчасовій зайнятості. Завдяки цьому виду послуг служби зайнятості було надано можливість жінкам покращити матеріальний стан, тобто отримати крім допомоги по безробіттю ще і додатковий дохід — заробітну плату за виконану тимчасову роботу.

Починаючи з січня 2018 року в усіх центрах зайнятості запроваджено новий підхід до роботи з шукачами роботи – профілювання та кейс-менеджмент. В рамках проекту Програми розвитку ООН «Підтримка реформ соціального сектору в Україні» службою зайнятості запроваджено нову процедуру соціального супроводу щодо повернення до активної зайнятості за підходом кейс-менеджмент. Цей підхід передбачає тісну взаємодію фахівця центру зайнятості з безробітною особою, під час якої відбувається оцінка ситуації, розробляється індивідуальний план роботи, надається допомога у розв’язанні особистих та соціальних проблем, що заважають працевлаштуванню. Головна мета кейс–менеджменту – не тільки знайти людині роботу, а й допомогти подолати соціальні перешкоди, які заважають працевлаштуватися самостійно, а у разі потреби, й ведення супроводу після працевлаштування. 

Довідково: У 2017 році на обліку в службі зайнятості Дніпропетровської області перебувало майже 77,3 тис. жінок, кожна третя жінка знайшла роботу за допомогою служби зайнятості. З числа працевлаштованих жінок 20% належать до категорії осіб, які не є конкурентноздатними на ринку праці: жінки з інвалідністю,  жінки з дітьми віком до 6 років та одинокі матері з дітьми віком до 14 років, жінки  передпенсійного віку, тощо. Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 47 жінок.