06.08.2018 | 15:08

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Кам’янському відбувся захід, спрямований на інформування якомога більшої кількості громадян про актуальну проблему сучасного рабства.

Його організаторами виступили обласне та міське Управління соціального захисту, Управління по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, обласна громадська організація «Промінь Дніпра», Кам'янський міський центр зайнятості. До заходу також долучилися представники поліції міста та представники Безкоштовної правової допомоги.

На території Центрального парку культури та відпочинку міста пройшла вулична акція «Лабіринт можливостей», де на майданчику був встановлений спеціальний лабіринт, який можна було пройти тільки після виконання квестових завдань, пов'язаних з темою заходу. Відбулись інформаційні заходи «СтопБулінг», «Брейн-ринг», кам'янчанам надавали безоплатну правову допомогу.

Фахівці міського центру зайнятості залучали дітей до занурення у безмежний світ професій: дітлахи відгадували загадки, розмальовували улюблену професію, брали участь у конкурсі малюнку на асфальті. Більш дорослі мешканці міста пройшли тестування з метою виявлення професійних якостей: експрес-тести з профорієнтації – «Ринок праці», «Професійне самовизначення», «Ерудит»; отримали інформацію про вакансії та послуги служби зайнятості та пропозицію відвідати  центру зайнятості для отримання більш детальної допомоги.

Представники Національної поліції провели цікаві ігри та вікторини, продемонстрували спорядження та службовий автомобіль, пропонували всім бажаючим приміряти бронежилети і каски, також дітвора могла поспілкуватися з поліцейським кінологом і його службовою собакою.

Городянам, які взяли участь в інформаційному заході, допомогли сформувати свідоме ставлення до міграційних намірів, що зменшить ймовірність потрапляння в небезпечну ситуацію. По завершенні акції учасники отримали подарунки та призи, серед яких були як повітряні кулі і браслети, так і квитки до атракціонів парку.

До відома, За оцінками Міжнародної організації з міграції, з 1991 року близько 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Правозахисники, посилаючись на оцінки МВС України, стверджують, щорічно в тенета работоргівців потрапляє близько семи тисяч українців. Україна є однією з основних країн, що постраждали від сучасного рабства в Європі. Тільки за останні 16 років.