24.04.2018 | 11:38

За підтримки Дніпропетровської обласної ради та за ініціативи Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (ФОРД), яка є основним соціальним партнером Дніпропетровської обласної служби зайнятості, спільно з німецькою організацією роботодавців «NORDMETALL» триває українсько-німецький проект партнерства з питань розвитку кадрового потенціалу підприємств регіону. Одними із пріоритетних напрямів реалізації Проекту є підготовка професійних робітничих кадрів за дуальною системою та заохочення роботодавців до створення нових робочих місць.

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Впровадження елементів дуального навчання в профтехосвіті Дніпропетровщини. Досвід Німеччини» під головуванням голови ФОРДу Віктора Сергєєва. Учасниками засідання стали голова Дніпропетровського об'єднання профспілок Віталій Дубіль, координатор проекту в Україні Генрі Циммерман, Ханс-Гюнтер Тремп, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віктор Василиненко, представники навчальних закладів профтехосвіти і ринкоутворюючих підприємств регіону.

Координатор українсько-німецького проекту Генрі Циммерман наголосив на питанні залучення роботодавців до процесу підготовки робітничих кадрів, необхідності збільшення інвестицій у навчання з боку роботодавців для заповнення вакантних посад на підприємствах. «Результатом запровадження дуальної системи навчання робітників можна вважати активність економіки Німеччини та високу якість продукції підприємств», - зазначив герр Циммерман.

Досвід організації дуального навчання в Німеччині презентував Ханс-Гюнтер Тремп, який є засновником такої форми підготовки кадрів. Він зауважив, що 20% всіх підприємств Німеччини є учасниками системи дуального навчання робітників.

У свою чергу, Вікторія Кузнецова поінформувала присутніх про те, що обласна служба зайнятості у роботі з організації профнавчання безробітних вже запровадила елементи дуальної освіти. «На сьогодні ми маємо досвід успішної співпраці з такими підприємствами регіону, як: ТОВ «Астра», філія «Дніпропетровський річковий порт» АСК «Укррічфлот», ПРАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат». Безробітні, які закінчили навчання, працевлаштовані на зазначені підприємства», - розповіла директор ОЦЗ.

На сьогодні роботодавці визначають нові сфери діяльності на робочому місці, для яких вимагається додаткова кваліфікація. Саме тому служба зайнятості у своїй роботі й надалі активно впроваджуватиме дуальну форму навчання, адже це гарантований шанс для безробітних отримати затребувану професію і робоче місце.

На думку учасників круглого столу, саме система дуальної освіти допоможе оптимізувати процес підготовки спеціалістів. Роботодавці визначатимуть потрібні їм спеціальності й замовлятимуть вишу. Студенти, які обируть для себе ту чи іншу технічну спеціальність, у той же час починуть навчання у профільних підприємствах.

За результатами круглого столу сформовано консультативну раду щодо впровадження дуальної форми навчання в професійно – технічній освіті Дніпропетровщини з представників роботодавців, профспілок служби зайнятості та навчальних закладів ПТО.