19.04.2018 | 16:33

Найважливішим фактором забезпечення конкурентоспроможності будівельного підприємства є наявність відповідного трудового потенціалу та його вміле використання.

18 квітня 2018 року у приміщенні Дому Союзів у Дніпрі пройшли збори представників органів влади, обласного центру зайнятості, роботодавців-замовників кадрів будівельного комплексу, профспілкових організацій, вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти будівельної галузі регіону, де головним питанням для обговорення було створення Галузевої ради з питань формування трудового потенціалу будівельної галузі Дніпропетровщини.

У засіданні взяли участь: Голова федерації асоціації роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, голова Дніпропетровської обласної організації роботодавців будівельної галузі, депутат облради Віктор Шинкевич, заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Антон Демура, заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віктор Василиненко, голови галузевих об’єднань профспілок, проректор Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Ігор Рижков, директори професійно-технічних навчальних закладів регіону та керівника ринкоутворюючих підприємств  будівельної галузі Дніпропетровського регіону.

За словами Віктора Сергєєва, будівельна галузь є однією з найбільш масштабних і важливих в області, а підтримка з боку соціальних партнерів дасть можливість працювати ще з більшою вигодою для бізнесу.

«Сьогодні будівельний комплекс Дніпропетровщини - важлива складова в економіці області. За темпами росту будівництва Дніпропетровщина посідає 5 місце в Україні. Останнім часом загострилась проблема формування трудового потенціалу робітничих кадрів для цієї галузі», - зазначив він.

У свою чергу, Віктор Шинкевич зауважив, що майбутні спеціалісти отримують диплом, але банально не знають, що таке арматура або як замішувати цемент. «Потрібно поглибити плідний діалог з керівниками закладів освіти у наданні якісних освітніх послуг та підготовці висококваліфікованої кадрової бази для нашого регіону, яку визначає ринок праці», - сказав він.

Учасники зборів обговорили причини дефіциту кадрів для будівельної галузі, зокрема: міграція, низька заробітна плата, відсутність кваліфікованої робочої сили, недостатня поінформованість випускників шкіл про потреби ринку праці, відсутність професійного навчання за дуальною формою.

Зі свого боку роботодавці наголосили на недостатній кількості виробничої практики у студентів та відсутності практичного досвіду у молодих спеціалістів; поглиблення постійного зв’язку між підприємствами та професійно-технічними навчальними закладами з метою поширення інноваційних, педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання.

За результатами зборів постановили створити і затвердити положення про Галузеву раду з питань формування трудового потенціалу будівельної галузі Дніпропетровщини, до складу якої увійшла заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

До відома, станом на 1 квітня 2018 року в базі вакансій Дніпропетровської обласної служби зайнятості нараховувалось 430 вакантних посад будівельної сфери по регіону, наданих роботодавцями. Серед них найбільш затребувані: слюсар-сантехнік, робітник комплексного обслуговування й ремонту будинків, монтажник, інженер-проектувальник, архітектор. З початку 2018 року за сприяння служби зайнятості 13 безробітних пройшли профнавчання за професіями будівельної галузі шляхом стажування безпосередньо на робочому місці.