16.03.2018 | 13:50

16 березня 2018 року в рамках міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти 2018» відбувся науково-практичний семінар, який проводять департамент професійної освіти Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту професійно-технічної освіти НАПН України за темою: «Співпраця з роботодавцями щодо формування професійних компетентностей та впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти», під головуванням директора департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Кучинського Миколи Сигізмундовича.

Серед актуальних питань заходу - модернізація професійно-технічної освіти України, інноваційні підходи в формуванні якості підготовки конкурентноздатних фахівців у професійних навчальних закладах та впровадження державно-приватного партнерства. Свої здобутки представили та обговорили 112 професійно-технічних навчальних закладів і науково-методичних центрів професійно-технічної освіти, серед яких і Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Директор Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Лариса Сидорчук презентувала досвід навчального закладу щодо впровадження у навчально-виробничий процес елементів дуальної форми підготовки кваліфікованих робітників.

Під час презентації Лариса Сидорчук поділилась з присутніми своїм досвідом з впровадженням елементів дуальної форми здобуття освіти при професійній підготовці кваліфікованих робітників на замовлення роботодавців. Вона зупинилась на важливих питаннях, які передували організації дуальної форми навчання у регіоні. Так, спільно з Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини обласна служба зайнятості розпочала роботу по запровадженню дуальної форми навчання як такої, що максимально наближує навчальний процес до специфіки виробництв та максимально скорочує термін адаптації працівників до робочого місця та виробничого процесу.

Наприкінці 2017 року була проведена підготовка фахівців за напрямком «Обслуговування та ремонт холодильного та торгівельного обладнання». Матеріальну базу для теоретичного та виробничого навчання, виробничої практики надало підприємство ТОВ «Астра», основна сфера діяльності якого – торгівельне и промислове холодильне обладнання. Навчання безробітних проводили висококваліфіковані працівники підприємства. Після закінчення навчання всі випускники були працевлаштовані до замовника кадрів. Така взаємовигідна співпраця дала можливість вирішити питання працевлаштування безробітних громадян та забезпечити роботодавця кваліфікованими кадрами.

Наразі з використанням елементів дуальної форми організоване навчання на замовлення ще двох підприємств: Філії АСК «Укррічфлот» «Дніпропетровський річковий порт» за професією «стропальник» та ПАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат» за напрямком «Основи роботи на верстатах з програмним керуванням при виробництві меблів». За результатами співпраці з роботодавцями директор Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ підкреслила, що впровадження такої форми навчання сприятиме максимальному наближенню змісту професійної підготовки безробітних до умов сучасного виробництва.