04.04.2018 | 09:57

В рамках співпраці з органами Держпраці у Верхньодніпровській районній філії Дніпропетровського ОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему: «Трудові відносини – в рамки законодавства» за участю представника ГУ Держпраці в Дніпропетровській області. До обговорення були запрошені роботодавці різних форм власності та господарювання, які здійснюють діяльність в м. Верхньодніпровськ.

Заступник директора Верхньодніпровської РФ Дніпропетровського ОЦЗ Клочко Надія інформувала про стан ринку праці у Верхньодніпровському районі, підкреслила негативні наслідки економічної кризи та звернула увагу на проблеми зайнятості населення. «Спеціалісти філії постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу як з роботодавцями, так і з безробітними щодо необхідності дотримання вимог законодавства про зайнятість та реєстрації трудових відносин», - наголосила вона.

Також учасникам круглого столу розповіли про послуги служби зайнятості для роботодавців, які стимулюють створення нових робочих місць: компенсація ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійне навчання на замовлення роботодавця та ін.

Про відмінність між трудовими та цивільно-правовими відносинами, нарахування заробітної плати та її індексації, порядок ведення документообігу, забезпечення гарантій зайнятості та відповідальність роботодавця за порушення прав найманих працівників повідомила головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Лапенко Оксана.

Вона наголосила на необхідності легалізації найманої праці та забезпеченні найманим працівникам всіх прав та гарантій, передбачених законодавством. Представник ГУ Держпраці також детально зупинилася на питанні підвищення мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 року та необхідності її нарахування в установленому розмірі. Вона нагадала роботодавцям про відповідальність за порушення законодавства про зайнятість в разі проведення інспекційного відвідування.

Працедавців цікавили питання працевлаштування інвалідів, нормування робочого часу, надання відпусток без збереження заробітної плати та інші питання. На їхню думку, основною перепоною детінізації трудових відносин являється доволі значні податкові навантаження на фонд оплати праці, що не сприяє розвитку підприємства та не стимулює роботодавця до підвищення рівня оплати праці найманим працівникам.

За результатом заходу, зважаючи на актуальність теми та зацікавленість роботодавців, було прийняте рішення про проведення з даного питання семінару для роботодавців та, при необхідності, організацію подібних обговорень за участю представників ГУ Держпраці.