26.10.2021 | 11:01

Багато з тих людей, хто шукає роботу, не надають великого значення виду резюме, вважаючи, що його формат не впливає на результат. А даремно! Претендент на вакансію, який знає, що цієї помилки не можна допускати, завжди буде на крок попереду.

Як допомогти шукачу роботи обрати перспективний саме для нього вид резюме? Як структурувати та презентувати свій професійний досвід і професійні компетенції так, щоб вони ідеально підійшли до обраної вакансії?

Саме на ці запитання спеціалісти з профорієнтації базових центрів зайнятості отримали відповіді під час чергового навчального вебінару «Складання резюме: рекомендації», який для них провела фахівчиня з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості Людмила Барсукова.

Загалом у заході взяли участь 30 профорієнтаторів.

Під час першого блоку навчального вебінару присутні, аналізуючи приклади резюме, визначали їх види, обговорили сильні та слабкі сторони кожної позиції та обмінялися думками щодо конкретних ситуацій їх застосування; виконуючи практичні вправи, сформували поради для шукачів роботи щодо вибору оптимального формату резюме.

Другий блок заходу передбачав обмін досвідом та власними напрацюваннями фахівців служби зайнятості.

Цього разу своїм досвідом консультування шукачів роботи щодо використання сайтів з працевлаштування для розміщення резюме ділилися фахівчині Дніпровського МЦЗ Лариса Логвін, Нікопольського МРЦЗ Анна Гуліна та Криворізького МРЦЗ Лариса Настич.

Презентуючи свою роботу, фахівчині звернули увагу не лише на технічну сторону оформлення резюме на пошуковиках роботи та опції сайтів work.ua і robota.ua, а насамперед поділилися своїми враженнями. Вони розповіли про вибудовування спілкування з клієнтами центру зайнятості, їх ставлення до використання сайтів для пошуку роботи та аналізу вже розміщеного резюме, його доопрацювання, оновлення, а головне, відстеження результативності – зворотнього зв'язку з роботодавцями – подавачами вакансій.

Наприкінці вебінару присутні дійшли висновку, що обмін досвідом – це завжди взаємодопомога та взаємозбагачення.

«Резюме презентує не лише досвід і кар’єрну траєкторію шукача роботи, а ще його вміння структурувати інформацію та відокремлювати головне від другорядного. Резюме – це важливо! Необхідно приділяти достатньо часу роботі над цим документом», - підсумувала захід Л.Барсукова.

Довідково: за січень - вересень 2021 року у фахівцями служби зайнятості проведено 1805 тренінгів «Підготовка резюме» для 14679 осіб.