25.10.2018 | 16:16

24 жовтня 2018 року у Дніпрі пройшов Перший Конгрес «Влада-Бізнес-Молодь», ініційований Дніпропетровською обласною державною адміністрацією спільно з Громадською організацією «Центр економічної інтеграції та соціального партнерства» та Університетом митної справи та фінансів. У заході взяли участь представники влади, Дніпропетровського обласного центру зайнятості, бізнесу, організацій, підприємств, соціальних структур та установ, студенти, вихованці профтехучилищ, старшокласники. Загалом у Конгресі взяли участь близько 300 людей.

Мета Конгресу – створення дієвої платформи щодо взаємодії влади, бізнесу та молоді, пошук нових шляхів та можливостей для розвитку молодіжного підприємництва, популяризація регіонального виробника, презентація талановитій молоді шляхів, перспектив розвитку, реалізації своїх талантів та здібностей у сфері бізнесу в Україні.

Для молоді захід став унікальною можливістю заявити про себе, висловити свої погляди та побажання щодо налагодження реальних системних зв’язків із владою та бізнесом, реалізації спільних соціальних проектів та розвитку молодіжного підприємництва; побачити та почути реальні бізнеси, надихнутися на власні бізнес-ідеї, знайти для себе потенційних роботодавців. Для бізнесу це прекрасна нагода в безпосередньому спілкуванні зі студентами, молодими підприємцями, представниками малого й середнього бізнесу знайти нові знайомства та комунікації.

Перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман зазначив, що дуже важливо докладати зусиль, щоб молодь залишалась жити і працювати в Україні, презентувати перспективи знайти гідну роботу або започаткувати свій бізнес. «У європейських країнах малий та середній бізнес дуже розвинений. Ми поки що лише розпочинаємо таку практику. Переконаний – веденню власної справи треба навчати з молодого віку. Початківці мають знати, які існують ризики, яку допомогу може надати держава. Дуже важливо, що сьогодні на Конгресі присутні і підприємці, і студенти», – сказав О.М. Кужман.

У свою чергу заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко презентувала профорієнтаційну роботу служби зайнятості з молоддю та допомогу у професійному самовизначенні та розвитку навичок, актуальних у побудові успішної кар’єри. «Наша основна задача сьогодні – підготовка компетентного, гнучкого, конкурентоспроможного професіонала, що завтра буде складати інтелектуальну еліту України. Спектр профорієнтаційної роботи достатньо широкий. Фахівці служби зайнятості надають практичні рекомендації з побудови кар’єри, допомогу у розвитку підприємницьких ініціатив та відкритті власного потенціалу, підготовці до співбесіди з роботодавцем та підтримку молодих громадян у працевлаштуванні», - зазначила Р.М. Малоіваненко. Також за її словами, у будь-якому центрі зайнятості молоді люди можуть отримати професійну консультацію з методів просування на ринку праці, навчитися пошуку роботи за допомогою різних джерел та ознайомитись із наявними вакансіями на сучасному ринку праці.

У Форматі Конгресу пройшли майстер-класи, кейси, практикуми, ділові ігри за участі студентської молоді, підприємців, експертів із питань малого та середнього підприємництва, науковців та представників влади, фахівців Дніпропетровської обласної служби зайнятості.

Під час проведення заходу працювала виставка товарів та послуг регіональних виробників, яка викликала неабияку зацікавленість учасників заходу. Тут можна було побачити реалізацію різних креативних ідей у багатьох галузях виробництва. 

По закінченню Конгресу було наголошено на необхідності створити умови та можливості для молоді реалізувати себе в рідному місті та країні, об’єднуючи інтереси та зусилля роботодавців, навчальних закладів різного рівня акредитації, служби зайнятості та молоді.

Підсумком Конгресу стало підписання меморандуму між університетом і Дніпропетровською облдержадміністрацію та відкриття Центру з розвитку підприємництва, що стане майданчиком для бізнес-семінарів, майстер-класів, інтерактивних ігор для молоді регіону.

Спільна робота допоможе молоді бути успішною в реалізації здобутих знань та професійних навичок, бачити перспективу зайнятості в Україні, а роботодавці не відчуватимуть нестачу у професійних кадрах.