23.07.2019 | 09:29

Газета "Вісті Придніпров’я" від 23 липня 2019 року №55 (2054)

Інтеграція України в європейські структури потребує нових підходів до вирішення проблем людей з інвалідністю. Досвід зарубіжних країн свідчить, що головним напрямом підтримки таких людей є створення доступного та сприятливого для них середовища для існування, можливостей навчання та професійної освіти, ефективної професійної реабілітації, створення спеціальних та облаштування наявних робочих місць.

З року в рік кількість звернень людей з інвалідністю до служби зайнятості зростає, що підтверджує підвищення рівня довіри до неї, засвідчує її важливу роль у вирішенні такої складної проблеми, як соціально-трудова адаптація людей з інвалідністю. У зв’язку з цим, службою зайнятості проводиться цілий ряд комплексних заходів, спрямованих на підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та упередження від безробіття.

Впровадження з початку 2019 року у роботу служби зайнятості Інституту кар'єрного радника дозволило забезпечити індивідуальний підхід до потреб кожного клієнта служби зайнятості та якісно надавати послуги з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців і можливостей шукачів роботи. Індивідуальний підхід до питання працевлаштування безробітного – професійне кредо кар’єрних радників.

Наразі у Дніпропетровській обласній службі зайнятості працює 155 кар’єрних радника, які забезпечують для людей з інвалідністю комунікаційну та інформаційну підтримку, соціальний захист і конкурентоспроможність на ринку праці, роблять все можливе для того, щоб вони не були відірвані від суспільної діяльності.

З метою реалізації завдань щодо повернення людей з інвалідністю до трудової діяльності, кар’єрними радниками забезпечено проведення активних програм сприяння зайнятості, а саме: підбір роботи; підбір громадських та інших робіт тимчасового характеру; послуги з профорієнтації; послуги з профнавчання; орієнтація на підприємництво та самозайнятість; участь у міні-ярмарках та ярмарках вакансій; участь у мотиваційних заходах; участь у семінарах з техніки пошуку роботи; участь у семінарі із загальних питань зайнятості та стану ринку праці; ознайомлення з успішним досвідом безробітних осіб у пошуках роботи; соціальний супровід при працевлаштуванні.

Набуває популярності проведення дистанційної онлайн-співбесіди, що дуже зручно як для роботодавця, так і для людей з інвалідністю. Кар’єрний радник допомагає створити відеорезюме, яке дозволяє претенденту на вакансію розкрити себе через візуалізацію, а роботодавцю – створити загальну картину про особистісні якості людини. Кінцевою метою роботи кар’єрного радника є ефективне працевлаштування людей з інвалідністю.

Довідково: у січні-червні 2019 працевлаштована 351 безробітна особа з інвалідністю. 6 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 82 безробітні особи з інвалідністю проходили професійне навчання, 137 осіб з інвалідністю взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

На долю людей з інвалідністю випали нелегкі випробування, однак вони долаючи труднощі, проявляють виняткову силу і непохитну віру в життя і усунення бар’єрів на шляху до самореалізації, їх духовного і культурного зростання.

Гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків соціальної політики держави і тільки за умов тісної співпраці всіх сторін соціального партнерства і завдяки взаємній доброзичливості та чуйності можна створити умови для здобуття конкурентної професії, відновити працездатність і забезпечити їх реальну зайнятість.