23.09.2020 | 14:11

22 вересня 2020 року у Дніпропетровському обласному об’єднанні профспілок пройшло VІ засідання Міжгалузевої ради, де розглядалось питання гідної оплати та умов праці як головних чинників збереження та розвитку трудового потенціалу.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості представила заступник директора Раїса Малоіваненко, яка під час засідання провела презентацію «Роль служби зайнятості в збереженні та розвитку трудового потенціалу».

Відкриваючи засідання, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль зазначив, що на даний час актуальність даної проблеми, перш за все, обумовлена, як значними прорахунками в державній соціально-економічній політиці, низьким рівнем оплати та умов праці, стагнацією ринку праці, так і гострим демографічними проблемами.

Руйнування промисловості та скорочення вітчизняного виробництва має негативний вплив на збереження і розвиток трудового потенціалу, перешкоджає розвитку економіки. Пандемія COVID-19 погіршила ситуацію і призвела до призупинення роботи багатьох підприємств та відправлення у вимушені відпусти їх працівників.

«Сьогодні першочергові задачі обласної служби зайнятості - сприяння працевлаштуванню шукачів роботи, забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами та реалізація заходів фінансової підтримки роботодавців. Саме з цією метою був впроваджений механізм надання допомоги по частковому безробіттю на період дії карантину. Результатом плідної співпраці з Дніпропетровським обласним об'єднанням профспілок та Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини стало збереження понад 19 тисяч робочих місць. Програма охопила практично всі сектори економіки. Допомогою по частковому безробіттю на період карантину в області скористались представники переробної, легкої та харчової промисловості, торгівлі, транспортної сфери, туризму, ресторанного бізнесу, сфери послуг та інші», - повідомила у своєму виступі Раїса Малоіваненко.

Підсумовуючи, учасники зауважили, що лише взаємодія всіх сторін соціального діалогу є дієвим механізмом для створення умов збалансування потреби та пропозиції робочої сили на ринку праці, динамічного розвитку виробництва і забезпечення належного рівня доходів найманих працівників.