23.10.2018 | 16:36

За підтримки Дніпропетровської обласної ради та за ініціативи Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (ФОРД), яка є основним соціальним партнером Дніпропетровської обласної служби зайнятості, спільно з німецькою організацією роботодавців «Nordmetall» триває українсько-німецький проект партнерства з питань розвитку соціального діалогу. Одними із пріоритетних напрямів реалізації проекту є запровадження дуальної освіти у підготовку професійних робітничих кадрів для потреб регіону.

22 жовтня 2018 року у Дніпропетровській обласній раді пройшло засідання круглого столу «Зовнішнє управління дуальною професійною освітою». Початок практичної реалізації запровадження елементів дуальної системи у профтехосвіту Дніпропетровщини – EXAM «Дніпро» під головуванням голови ФОРДу Віктора Сергєєва.

Учасниками засідання стали координатор проекту в Україні Генрі Циммерман, засновник дуальної форми навчання  Ханс-Гюнтер Тремп, начальник відділу організації профнавчання Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Кардель, заступник директора Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти ДСЗ Сергій Сороквашин, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Василиненко, представники навчальних закладів профтехосвіти та роботодавців регіону.

Координатор українсько-німецького проекту Генрі Циммерман наголосив на питанні залучення роботодавців до процесу підготовки робітничих кадрів, необхідності збільшення інвестицій у навчання з боку роботодавців для заповнення вакантних посад на підприємствах. «Результатом запровадження дуальної системи навчання робітників можна вважати активність економіки Німеччини та високу якість продукції підприємств», - зазначив герр Циммерман.

Досвід організації дуального навчання в Німеччині презентував Ханс-Гюнтер Тремп, який є засновником такої форми підготовки кадрів. Він зауважив, що 20% всіх підприємств Німеччини є сучасниками системи дуального навчання робітників.

У свою чергу, Віктор Сергєєв проаналізував діючу нормативну базу. Він зазначив, що при дуальній формі навчання, в першу чергу, повинні бути враховані інтереси роботодавців, адже саме вони є замовниками кадрів. «До проекту ми залучили представників крупних підприємств різних галузей економіки. Вони, здебільшого, мають досвід у підготовці робітників, що дозволить найбільш ефективно застосовувати знання та досвід, отримані під час роботи у проекті, для подальшого розвитку дуальної освіти», - акцентував В.В. Сергєєв.

За словами Тетяни Кардель, одним з експертів проекту EXAM «Дніпро» є заступник директора Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ Сергій Сороквашин. «На базі цього навчального закладу вже другий рік поспіль Дніпропетровська обласна служба зайнятості запроваджує елементи дуальної освіти, адже це гарантований шанс для безробітних отримати затребувану професію і робоче місце», - наголосила вона.

Представники підприємств, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, члени Координаційної ради в рамках Проекту та експерти проекту ЕХАМ «Дніпро» внесли пропозиції щодо поєднання зусиль соціальних партнерів в модернізації системи підготовки робітничих кадрів. 

За результатами круглого столу прийняті практичні заходи щодо реалізації проекту ЕХАМ «Дніпро» протягом 9 місяців (вхідний семінар, робота персоналу та підготовка зовнішніх тренерів, комунікаційні тренінги, анкетування роботодавців, тур Studitorym з метою впровадження німецького досвіду, тощо).