10.04.2019 | 16:37

9 квітня 2019 року фахівці Царичанської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (Філія) провели професіографічну екскурсію для учнів 9-11 класів Ляшківської ЗОШ І-ІІІ ст. у  ТОВ Агрофірма «Колос» с. Шарівка Царичанського району з метою ознайомлення зі світом професій в регіоні, правилами вибору майбутньої професії та визначення її місця в житті людини та суспільства.

Вибір підприємства для проведення професіографічної екскурсії був не випадковим, адже ТОВ АФ «Колос» є ринкоутворюючим, перспективним та технічно оснащеним сільськогосподарським підприємством району.  Родзинкою діяльності є розведення та вирощування страусів.

Директор Філії Ганна Плець звернула увагу школярів на необхідність свідомого підходу до вибору професії, застерегла учнів від помилок, які здійснюються під впливом друзів та знайомих.  

Працівники товариства ознайомили школярів зі спектром професій, які задіяні на підприємстві (водій, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, автослюсар,  агроном, обліковець, кухар, птахівник, ландшафтний дизайнер т.д.). Вони поділилися досвідом роботи, розповіли про історію створення та перспективи розвитку господарства.

Для учнів провели  екскурсію виробничими дільницями, під час якої ознайомили їх із сучасною сільськогосподарською технікою як вітчизняного виробництва, так й імпортного (тракторами, культиваторами, комбайнами),  новою технологією зберігання зернових. Діти на власні очі побачили роботу самих працівників.

Керівник підприємства Горбатюк Петро зауважив, що сільськогосподарські підприємства не стоять осторонь наукового прогресу й використовують сучасну техніку. Він відзначив, що для експлуатації агрегатів необхідна спеціальна освіта, додаткові знання і знання комп’ютера. «Бажаю бути впевненими в собі, чітко ставити свою мету і не боятися йти до результату, адже кожна працьовита людина має можливість бути успішною в нашій країні», - наголосив керівник товариства.

По закінченню екскурсії школярі впевнились, що престижна професія – це професія, яка викликає бажання йти на роботу і приносить задоволення від своєї праці.

«Організація таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху», - зауважила Г.Ю. Плець.