21.12.2018 | 15:28

20 грудня 2018 року спільно з Дніпропетровською обласною службою зайнятості Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках моніторингу співпраці провело фокус-групу з метою покращення якості наданих послуг.

До участі в роботі запросили спеціалістів, які в період з жовтня 2016 року по липень 2017 року пройшли тренінг тренерів за темою: «Зміцнення кваліфікаційних здібностей щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам та приймаючим громадам».

До складу фокус-групи увійшло 6 спеціалістів соціального напряму роботи, спеціально відібраних за особливими критеріями, серед яких були представники Дніпропетровської обласної служби зайнятості Олена Бобир та Жанна Ведмєдєва.

Фокус-група – це якісний метод дослідження, групове інтерв’ю, яке організоване у вигляді розмови респондентів на задану інтерв’юером-модератором тему. Інтерв’юерами виступали Юлія Горячева та Альона Ємельяненко, які є координаторами проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами» від GIZ. Вони підготували питання та план проведення фокус-групи.

У результаті фокус-групи координатори дізнались, чим їм допомогла участь у навчальному тренінгу, який проводили експерти Товариства Психологічної Пiдтримки у м. Загребі (Хорватiя).

Під час групової дискусії питання задавались в певному порядку. Велика частина питань носила відкритий характер, що дало можливість вільно обмінюватись думками, коментувати та пояснювати свої судження.

Учасники відмітили цінність того, що хорватські тренери ділилися досвідом стосовно надання психосоціальної підтримки клієнтам.

Також учасники обговорили теми оптимізації навичок комунiкацiї в роботі з клiєнтами, розумiння глибинних психологічних процесiв. Присутні звернули увагу на можливість удосконалення навичок, opiєнтовaних на взаємодію з роботодавцями як соціальними партнерами та мотивацію безробітних до активного пошуку роботи, і питання запобігання профілактики професійного вигорання, методів конфліктології.

Учасники заходу впродовж двох годин обмірковували впровадження в практичну діяльність набуті знання та вміння, що дало змогу кожному окреслити коло питань, які потребують додаткового вивчення особистої психосоціальної підтримки  та  тих, хто її потребує. 

Доброзичлива атмосфера групової дискусії сприяла виникненню спонтанних реакцій в учасників та заохочувала спроби розібратися в різних питаннях.

Ефективність фокус-групи була визначена максимально наближеними умовами до повсякденного спілкування людей, що сприяло природній поведінці присутніх, щирості та саморозкриттю.

Участь спеціалістів Дніпропетровської обласної служби зайнятості у фокус-групі стала ще одним цінним подарунком від Німеччини на шляху попередження складних та критичних ситуацій, які можуть спіткати як спеціаліста,  так і організацію в цілому.