27.06.2018 | 15:38

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями та профспілками. При цьому головною метою служби зайнятості є забезпечення роботодавців якісною робочою силою, а шукачів роботи – робочими місцями з гідною заробітною платою та соціальним захистом.

За п’ять місяців 2018 року майже 8,1 тисяч роботодавців Дніпропетровщини поінформували  обласну службу зайнятості про потребу у кадрах, з них понад 6,2 тисяч знайшли працівників за допомогою служби зайнятості.

Протягом січня-травня поточного року роботодавці Дніпропетровської області пропонували шукачам роботи понад 38,7 тис. вакантних посад, що на 8,4% (3,0 тис. вакансій) більше ніж у 2017 році. Крім того, у базі даних служби зайнятості щоденно міститься інформація про понад 2,3 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Із загальної кількості вакансій, про які роботодавці поінформували центри зайнятості, 57% - робітничі професії, для працевлаштування службовців передбачено 29% вакансій та майже 14% - вакансії за найпростішими професіями.

Найбільш затребуваними у роботодавців є робітники з обслуговування устаткування та машин. Серед вільних робочих місць, що пропонують працедавці пошукачам роботи, майже чверть передбачена для працевлаштування саме для таких працівників. Підвищеним попитом також користуються кваліфіковані робітники з інструментом – для них пропонується майже кожна п’ята вакансія. За конкретними професіями – це слюсарі, водії, електромонтери, електрогазозварники електрослюсарі, токарі, тощо. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі, швачки тощо). Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - інженерів різних галузей, лікарів, бухгалтерів, менеджерів, майстрів та державних службовців. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, вантажники та двірники.

Збільшення мінімальної заробітної плати майже у двічі, підняло і рівень запропонованих заробітних плат у вакансіях. Станом на початок червня 2018 року середній розмір заробітної у вакансіях становив 5252 грн. (в цілому по Україні – 5181 грн.), а зарплата кожної четвертої вакансії - мінімальна. При цьому, тільки у 5% вакансій заробітна плата пропонується вище 10 тисяч гривень.

Тому, фахівці служби зайнятості постійно проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо необхідності підвищення рівня заробітної плати, поліпшення умов праці, розширення можливості надання працівникам пакету соціальних послуг. Зазначені питання також обговорюються у ході відвідувань роботодавців, адже саме гідна праця і зарплата мають стати домінуючими цінностями для того, щоб в Україні існували соціальна справедливість та повага до людини праці. У разі ж не підвищення зарплати українським працівникам, це призведе до відтоку робочї сили з нашої країни та непоправної втрати трудових ресурсів.

Легалізація зайнятості, створення нових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення.

Директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова