19.01.2021 | 14:12

Залучення безробітних до підприємницької діяльності шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю – один з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної служби зайнятості зі сприяння працевлаштуванню шукачів роботи.

Фахівці служби зайнятості реалізують цілий комплекс заходів, спрямованих на розвиток і підтримку підприємницької ініціативи безробітних, а саме: проводять роз’яснювальну роботу з безробітними щодо відкриття власної справи, семінари з підприємницької діяльності, малого бізнесу та самостійної зайнятості; навчають основам підприємництва та пропонують методичну допомогу при складанні бізнес-планів.

У 2020 році за сприяння обласної служби зайнятості шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю було забезпечено роботою 45 безробітних, які втратили надію на працевлаштування за здобутою професією та наявним досвідом. Серед них: 17 жінок, 17 осіб – молодь до 35 років, 11 осіб, які проживають у сільській місцевості, 9 осіб – громадяни, що належать до соціально-незахищеної категорії, 3 особи з інвалідністю та 6 учасників АТО/ООС.

Наприклад, мешканка м. Дніпро Ганна Гура, яка втративши у 2019 році роботу, звернулася за допомогою у працевлаштуванні до Дніпровського міського центру зайнятості.

Ознайомившись з широким спектром послуг, запропонованих фахівцями центру, Ганну Олександрівну більш за все зацікавила можливість відкриття власної справи. На її думку – це був реальний шанс втілити у життя свій особистий, творчій підхід у педагогічній діяльності.

Наразі Ганна Гура, маючи диплом магістра за фахом «Викладач закладу вищої освіти», навчає дітей української мови і літератури у груповій та індивідуальній формі, спеціалізується на підготовці старшокласників до ЗНО.

Так, молода підприємниця має свій особливий, цікавий підхід до викладання, робить пізнання рідної мови захопливим та максимально ефективним.

Історія працевлаштування Артема Карасьова – ще один приклад успішної самореалізації шляхом започаткування власної справи.

Отримавши статус безробітного у Дніпровській районній філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, чоловік вирішив зупинитися на самозайнятості у сфері виробництва металоконструкцій. Адже цей вид діяльності завжди був і є затребуваним на ринку праці Дніпропетровщини.

Артем успішно захистив бізнес-план та отримав одноразову грошову допомогу. Зараз колишній безробітний займається улюбленою справою і має намір виробляти ту металеву продукцію, яка буде користуватися попитом у населення та приносити прибуток.

Сьогодні підприємці-початківці роблять перші кроки у новому напрямку своєї діяльності та прагнуть розвивати свій бізнес у майбутньому.

Найчастіше свої бізнес-ідеї безробітні реалізують у таких сферах: торгівля продуктовими, промисловими, комп’ютерними товарами; надання перукарських та юридичних послуг; вирощування зернових культур.