08.08.2022 | 11:28

Відбулось засідання круглого столу, організоване представниками Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у рамках проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб» за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні.

Від Дніпропетровського обласного центру зайнятості у роботі круглого столу взяла участь заступниця начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Лапіна.

У заході також взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА, ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, ГУ Державної міграційної служби у Дніпропетровській області, органів місцевого самоврядування, благодійних та громадських організацій.

Головна мета – обговорення змін до нормативно-правових актів, що регулюють питання видачі довідки внутрішньо переміщеної особи; підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО; розширення технічної спроможності для проведення реєстрації ВПО на місцевому рівні, а також підвищення доступності та якості соціальних послуг для ВПО; гуманітарне реагування та соціально-правовий захист переселенців в Україні.

Під час заходу йшлося про системну роботу, спрямовану на соціальний захист українців, які були вимушені покинути свої домівки через початок військових дій та знайшли прихисток на Дніпропетровщині.

Учасники зазначали, що надають послуги та працюють з внутрішньо переміщеними особам починаючи з 2014 року. За цей час була сформована система підтримки внутрішньо переміщених осіб, яка дозволяє оперативно та клієнтоцентровано реагувати на потреби переселенців, але, разом з тим, ця система має адаптуватися до сучасних умов з урахуванням особливостей кожної громади.

Тетяна Лапіна повідомила присутнім, що внутрішньо переміщені особи, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості, отримують послуги, передбачені чинним законодавством та за чітким механізмом. Фахівці мають у своєму арсеналі безліч інструментів, розроблених, насамперед, з урахуванням поточної ситуації, які дозволяють внутрішньо переміщеним особам отримати, весь кейс послуг, незалежно від наявності певних документів, належності до тієї або іншої категорії населення, місця проживання та перебування тощо. Разом з тим, використання відомостей, що міститься у державних електронних реєстрах, дозволяють фахівцям служби зайнятості надавати статус безробітного та призначати матеріальне забезпечення клієнтам, уникаючи при цьому необґрунтованих  рішень по кожній особі.

Довідково: станом на 1 серпня 2022 року в Дніпропетровській обласній службі зайнятості перебувають на обліку 2492 безробітних, які мають довідку ВПО. Усього за період дії воєнного стану до служби зайнятості звернулось 4678 осіб зі статусом ВПО, 975 були працевлаштовані, 24 особи залучені до участі у громадських роботах, 124 особи пройшли профнавчання.