28.05.2019 | 09:29

Газета «Днепр вечерний» від 28 травня 2019 року №39 (13388)

Шановні випускники!

Для вас – поради фахівців Дніпропетровського обласного центру зайнятості щодо вибору навчального закладу

Зовсім скоро почнеться Вступна Кампанія 2019 року. Зорієнтуватися у різноманітті вищих навчальних закладів, форм навчання, пропонованих програм важко не тільки старшокласникам та їх батькам, але навіть фахівцям. Як же розібратися? Як відомо, універсальних рецептів немає.

Зорієнтуватися у світі професій, уникнути помилок та розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності та визначитися у власних мріях, починаннях, здібностях, оптимально вибрати подальший шлях розвитку радять у  Дніпропетровському обласному центрі зайнятості.

Шановні випускники! Прислухайтесь до порад професіоналів Дніпропетровського обласного центру зайнятості щодо вибору навчального закладу та професійного самовизначення.

Як знайти свою дорогу в житті, своє призначення, свою справу? Що слід враховувати, обираючи професію?

Перше - захоплення. Тільки в справі, якою щиро захоплений, можна досягти великих результатів і стати професіоналом. До того ж, така робота буде приносити моральне задоволення і радість від досягнутого результату.

Друге - схильність. Навіть, якщо захоплення стосуються всього потроху, однак, є та чи інша область знань, яка дається легше. Тому, маючи схильність до математики, не варто обирати професію лікаря.

Трете - динамічність. В залежності від типу характеру потрібно вирішити, якої динаміки повинна бути майбутня професія. Або це офісна паперова робота;,або постійні відрядження і спілкування з людьми.

Четверте - затребуваність. Кожній людині, незалежно від освіти, хочеться отримати визнання, бути поміченим, знайти роботу за фахом. Тому логічно обрати професію, яка затребувана на ринку праці.

П’яте - погляд з боку. Непогано порадитися з родичами та близькими людьми. Вислухати їх поради буде дуже корисно. Правда, приймати до уваги рекомендації слід з обережністю. Можливо, батьки виконують нереалізовані, свого часу, свої власні мрії? Зверніться до фахівців з профорієнтації служби зайнятості.

Шосте - практика. Можемо порадити розширювати своє коло знайомих, більше спілкуватися з успішними людьми, дізнаватися досвід їх професійного становлення. До того ж, непогано влаштуватися попрацювати за обраною професією. Нехай це буде навіть безкоштовно, але дозволить вивчити специфіку професії.

Після того, як зроблено вибір професії, можна приступити до пошуку навчального закладу. Якщо є бажання стати хірургом, педагогом або археологом - буде простіше, «асортимент» ВНЗ невеликий. Але, якщо ви бачите себе в якості економіста, юриста, інженера, менеджера - готуйтеся до стомлюючої, проте необхідної процедури пошуку саме «вашого» ВНЗ серед десятків, а то і сотень подібних. 

Шановні майбутні абітурієнти, зверніть увагу, що:

- перед вибором ВНЗ потрібно вибрати омріяну професію, спеціальність (виходячи з особистих переваг, можливостей і ситуації на ринку праці);

- врахуйте надійність навчального закладу;

- якщо вибираєте приватний навчальний заклад, переконайтеся в тому, що намічена програма вищої освіти акредитована, а виданий диплом про вищу освіту визнається державою, зверніть увагу скільки років існує ВНЗ (чим довше він існує, тим краще);

- врахуйте якість навчання, наявність в учбовому закладі талановитого викладацького складу, а також вартість навчання, можливість одержання освіти в кредит;

- гарант ґрунтовної підготовки до занять - наявність у ВНЗ добре укомплектованої бібліотеки, технічного оснащення ВНЗ – наявність комп'ютерного класу, можливість доступу в Інтернет;

- іногороднім необхідно врахувати наявність гуртожитку та умови проживання в ньому;

- зверніть увагу на кількість іноземних мов, які вивчаються, і контакти ВНЗ із закордонними організаціями;

- для юнаків однією із суттєвих умов вибору може стати наявність військової кафедри;

- вивчіть можливості та особливості вступу до вибраного учбового закладу;

- зверніть увагу на інформацію освітніх та студентських сайтів щодо рейтингу ВНЗ;

Якщо вибираєте навчальний заклад за принципом "де менше конкурс" або "де легше вчитися", такий фахівець навряд чи буде затребуваний у майбутньому. Керуватися одним тільки бажанням поступити все одно куди, аби вчитися, щонайменше нерозумно. Не обов'язково зациклюватися на модних економічних трендах. Насамперед, важливо знайти своє покликання, як би пафосно це не звучало. Вибираючи професію, врахуйте, що цією справою Вам в ідеалі потрібно буде займатися.

Шановні випускники Дніпропетровщини! Дніпропетровська обласна служба зайнятості бажає всім вам досягнень та успіхів в майбутньому професійному житті!